В МОТ проведуть спеціальний показ документального фільму «Життя на межі»

13 березня в артпросторі МОТ представлять документальний фільм «Життя на межі», що розповідає про становлення й розвиток українського спротиву від подій Революції Гідності 2014 року до повномасштабної війни росії проти України 2022 року. Після показу відбудеться обговорення з продюсером фільму Юрком Іванишиним

«Життя на межі» — фільм про становлення й розвиток українського спротиву від подій Революції Гідності до повномасштабної війни росії проти України.

«З уламків спогадів та власного кіноархіву ветерани Павло Пелешок та Юрко Іванишин збирають мозаїку причин та наслідків, з яких складається сьогоднішня російсько-українська війна — від кінця 2013 року до сьогодні. Автори пішли добровольцями на фронт, побували в гарячих точках Донбасу. І весь цей час продовжували творити, аби показати світові правду про жахливу війну, яка стала можлива у XXI столітті», — говориться в синопсисі. 

У 2015 році Павло та Юрко виступили продюсерами стрічки «Зима у вогні», присвяченої подіям Євромайдану та Революції Гідності. У 2016 році фільм номінували на премію «Оскар» в категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм».  

«У фільмі ми показуємо правду про Україну, щоб викрити російську брехню», — пояснює ідею продюсер Юрко Іванишин. 

«Ми знайшли зрозумілу форму для світового глядача, аби пояснити йому, що наш світ вже давно розділився на до і після. І сталося це не 24 лютого… Наш фільм є чудовим інструментом, щоб наочно пояснити, чим російсько-українська війна відрізняється від тих, про які у світі чули раніше», — додає Павло Пелешок.

Світова прем’єра «Життя на межі» відбулась в грудні 2022 року в Берліні, в кінотеатрі Delphi Filmpalast am Zoo. Того ж місяця стрічку представили у Києві. В український прокат фільм вийде з 16 березня. 

Як потрапити на показ

Початок запланований на 19:00. Вхід на подію можливий лише за попередньо придбаними квитками на сайті Concert.ua

Ціна квитка — 200 грн. Всі кошти з продажу квитків йдуть у фонд МОТ, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії (докладніше тут).

Кількість місць обмежена.

Особливості відвідування:

1. Кінопокази МОТ — це серія камерних івентів у виставковому просторі. Посадка глядачів відбувається на пуфах.

2. Під час цієї події виставка не працюватиме. Відвідати експозицію можна у будні з 12:00 до 19:00 та у вихідні з 11:00 до 20:00.

3. У разі повітряної тривоги у Києві кінопоказ припиняється, а відвідувачі зобов’язані залишити простір МОТ. Якщо протягом 15 хвилин ми отримаємо сигнал про відбій, кінопоказ продовжиться. У випадку остаточного скасування івенту, організатори розглянуть можливість повторного показу.

4. Простір МОТ обладнаний пандусом, тому відвідувачі на візках зможуть безперешкодно потрапити до виставкової зали кінопоказу, а за необхідності скористатись спеціально облаштованою вбиральнею.

5. Більше про особливості відвідування — на сайті квиткового оператора.

Що таке МОТ?

«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, збудованій з 27 контейнерів-модулів, протягом трьох місяців відбуватиметься виставка за участі 25 художників з 10 країн та серія спеціальних подій.

У такий спосіб команда хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. DTF Magazine представляє серію публікацій, у якій розповідатиме історію проєкту та знайомитиме з його учасниками.

20 лютого в MOT стартувала серія кінопоказів в колаборації з Docudays UA. Докладніше про програму та фільми ми розповідали в нашому матеріалі.

don’t Take Fake представляє MOT. Слідкуйте за проєктом у нашій спецтемі

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis