Arthouse Traffic повідомив про завершення співпраці з командою Мангеттенського кінофестивалю короткометражних фільмів та його засновником Ніком Мейсоном, а також про скасування цьогорічних показів, старт яких був запланований на 28 вересня. Дистриб’ютор протягом 16 років організовував українські покази та скасував кінофестиваль через відновлення онлайн-показів для росії
Arthouse Traffic розповіли, що цього року головний організатор Мангеттенського фестивалю короткометражних фільмів вирішив провести онлайн-покази із російськими субтитрами в понад 50 країнах. 2022 року сеанси в росії скасували.
«Це [цьогорічне рішення команди] фактично робить російських глядачів найбільш привілейованими — жоден глядач із будь-якої іншої країни не має настільки широких можливостей», — пояснили в заяві дистриб’ютора.
В заяві також йдеться про те, що Arthouse Traffic звернулись до засновника кінофестивалю Ніка Мейсона із «аргументами щодо недоцільності та ганебності підтримки росії, а також надання її громадянам розважального контенту», проте їхнє звернення він проігнорував. Єдиною зміною стало позиціювання російськомовних показів на сайті: з «показів для росіян» на «покази для російськомовних».
Переглянути цей допис в Instagram
Крім того, на офіційному сайті кінофестивалю розмістили інструкцію із поясненням, як громадянам рф можна обійти підсанкційні платіжні системи при купівлі квитків на покази.
«В описі проєкту фестиваль також проявляє самоцензуру — ухиляється від пояснення причин торішньої паузи для ”російськомовних прихильників”, посилаючись на неназвану ”ситуацію, що склалась”», — додали в Arthouse Traffic.
Покази Мангеттенського кінофестивалю проходитимуть і в білорусі, в офлайн-форматі.
Уперше Мангеттенський кінофестиваль короткометражних фільмів провели в 1997 році, показуючи на екрані, який розмістили на фургоні. Масштабу подія набула після терактів в США 11 вересня 2001 року.
Тепер кінофестиваль щороку об’єднує понад 100 000 глядачів в понад 500 містах, де паралельно з основними показами транслюються фільми з програми.
2022 рокуми поговорили з засновником Мангеттенського кінофестивалю Ніком Мейсоном про вплив теракту 11 вересня на фестиваль, а також про те, за якими критеріями він з командою обирають програмні стрічки та чим вирізняються режисери різних країн. Почитати наше інтерв’ю можна за посиланням.