В Україні скасували Мангеттенський фестиваль короткого метру. Через повернення в росію

Arthouse Traffic повідомив про завершення співпраці з командою Мангеттенського кінофестивалю короткометражних фільмів та його засновником Ніком Мейсоном, а також про скасування цьогорічних показів, старт яких був запланований на 28 вересня. Дистриб’ютор протягом 16 років організовував українські покази та скасував кінофестиваль через відновлення онлайн-показів для росії

Arthouse Traffic розповіли, що цього року головний організатор Мангеттенського фестивалю короткометражних фільмів вирішив провести онлайн-покази із російськими субтитрами в понад 50 країнах. 2022 року сеанси в росії скасували.

«Це [цьогорічне рішення команди] фактично робить російських глядачів найбільш привілейованими — жоден глядач із будь-якої іншої країни не має настільки широких можливостей», — пояснили в заяві дистриб’ютора.

В заяві також йдеться про те, що Arthouse Traffic звернулись до засновника кінофестивалю Ніка Мейсона із «аргументами щодо недоцільності та ганебності підтримки росії, а також надання її громадянам розважального контенту», проте їхнє звернення він проігнорував. Єдиною зміною стало позиціювання російськомовних показів на сайті: з «показів для росіян» на «покази для російськомовних».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Arthouse Traffic (@arthousetraffic)

Крім того, на офіційному сайті кінофестивалю розмістили інструкцію із поясненням, як громадянам рф можна обійти підсанкційні платіжні системи при купівлі квитків на покази.

«В описі проєкту фестиваль також проявляє самоцензуру — ухиляється від пояснення причин торішньої паузи для російськомовних прихильників, посилаючись на неназвану ситуацію, що склалась», — додали в Arthouse Traffic.

Покази Мангеттенського кінофестивалю проходитимуть і в білорусі, в офлайн-форматі.

Уперше Мангеттенський кінофестиваль короткометражних фільмів провели в 1997 році, показуючи на екрані, який розмістили на фургоні. Масштабу подія набула після терактів в США 11 вересня 2001 року.

Тепер кінофестиваль щороку об’єднує понад 100 000 глядачів в понад 500 містах, де паралельно з основними показами транслюються фільми з програми.

2022 рокуми поговорили з засновником Мангеттенського кінофестивалю Ніком Мейсоном про вплив теракту 11 вересня на фестиваль, а також про те, за якими критеріями він з командою обирають програмні стрічки та чим вирізняються режисери різних країн. Почитати наше інтерв’ю можна за посиланням.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis