Балтиморський Сохо: Навіщо робити із залізничної станції артоб’єкт

Через серіали «Вбивчий відділ» (Homicide: Life on the Street), «Дроти» (The Wire) та «Ганнібал» (Hannibal) Балтимор асоціюється з кримінальними угрупованнями та наркоторгівлею. Втім, на початку 2010-х його імідж змінився завдяки новим ініціативам. У районі Station North з’явилися мурали, артінсталяції та тематичні фестивалі. DTF Magazine разом з Ballantine’s розповідає, як жертви поліційного свавілля змінили обличчя міста та що стало поштовхом для креативності жителів


Коротко про проєкт Ballantine’s х DTF Magazine

Арт — один зі способів надихнути і змінити умови життя цілої спільноти. Про це говорить незалежна американська художниця Shawna X у своїй роботі для колаборації з Ballantine’s. Бренд представляє в Україні лімітовану колекцію (купити можна тут), основою дизайну якої стала підтримка ком’юніті в усьому світі.

Продовжуючи цю тему, протягом двох тижнів ми розглядатимемо деякі кейси з різних країн світу — від Куби до Китаю — шукаючи відповідь на запитання: «Як стритарт змінює міста та ком’юніті?».

 

 

 

 

 

 

Station North

Балтимор, США

Рік початку реновації: 2002

Балтимор лежить всього за 64 кілометри від Вашингтона, але складає враження міста з вайбами міцної спільноти. Обвал ринку нерухомості на початку 2000-х сильно вдарив по місцевому населенню і не кожен міг собі дозволити житло за великими цінами. Але влада міста швидко взяла в руки ініціативу — 2002 року почали розбудовувати найбільш занедбані райони для проживання, серед яких особливе місце завдяки інфраструктурі посідає Station North. Він настільки великий, що його теж ділять на три райони: Маунт-Вернон, Болтон-Гілл та Чарльз-Віллідж.

Музеї, артцентри, мурали та графічний дизайн заповнили місцевість кольоровими барвами, приваблюючи художників з інших міст. На Station North відбуваються тематичні маркети, артпрогулянки та екскурсії муралами від художниці та танцівниці Ліз Міллер. Район нараховує близько 60 проєктів, які видозмінили його обличчя, але це лише роботи художників з грантами від міськради.

Попри розбудову та перетворення району на головний арткластер, Балтимор на початку 2010-х все ще асоціювали з небезпекою через проституцію та наркоторгівлю. Всього лише за кілька кварталів розташовувалася дорога нерухомість, що створювало сильний контраст у місті. Втім, джентрифікація дісталась і сюди. Нині на районі проводять Мерилендський кінофестиваль, а влітку — Artscape — найбільший безплатний фестиваль мистецтва у країні.

Навесні 2012 року компанія Station North Arts & Entertainment об’єднала зусилля з Гаєю, мешканкою Station North і лідеркою міжнародного руху вуличного мистецтва, щоб створити ініціативу «Вуличні стіни». Протягом двох місяців на районі відбувалася виставка просто неба з двадцяти трьох фресок та інсталяцій, створених 29 вуличними художниками. Мурали оживили громадські простори, стимулювали активізацію громади та національний діалог, а також привернули відвідувачів та інвесторів до Station North. Частково публічний мистецький проєкт, частково стратегія відродження громади «Вуличні стіни» привернули увагу й збільшили інвестиції для району мистецтв Station North, його художників і бізнесів.

У районі працює лабораторія Dark lab, яка створює галерейні виставки та візуальну айдентику міста Dark City.

У ході роботи лабораторія вигадала кілька активностей, одна з яких — проєкція відео про боротьбу за права 1968 року в Балтиморі та запитами в Google про заворушення темношкірого населення 2015 року на скляний будинок. За словами керівників проєкту, ці відео схожі тим, як поліція та населення співіснують разом у громадських місцях.

Вуличні художники підтримують статус Station North як головного артоб’єкта міста без додаткових фінансів і працюють над соціальними та політичними муралами, залишаючи зображення Джорджа Флойда — жертви расизму в США. Тепер район порівнюють із Сохо в Мангеттені, але влада планує виділити на його розвиток ще один мільярд доларів і зробити на цьому місці «культурне перехрестя» Балтимора.

СПЕЦІАЛЬНИЙ ПРОЄКТ



Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis