Команда київського бренду Broq разом із друзями, які підтримали і допомогли реалізувати ідею, представили новий проєкт I see. I hear. I feel («Я бачу, я чую, я відчуваю»). Для цієї ініціативи виготовили 150 айтемів з алюмінію, зібраного зі знищеного російського танку. 100% профіту передадуть організації «Госпітальєри» на придбання медичних пікапів
Якою вийшла прикраса
За словами засновниці Broq, Ані Харабуги, цей проєкт спрямований на підтримку українського опору в безперервній боротьбі за виживання.
В основі дизайну підвіски — робота одеського художника stanislover (докладніше про нього ми розповідали тут), який намалював 100 тризубів і віддав у вільне використання за умови донату на ЗСУ. Broq переробили малюнок у формі трійчастого нерва, як проєкція на тризуб і на «Я бачу, я чую, я відчуваю» всієї нації. Підвіску можна носити як сережку, або як прикрасу на шию.
Вона зроблена з алюмінію зі знищеного російського танка.
«Колись вони були частиною їхньої колонізаційної машини, тепер вони є частиною нашого постійного опору», — розповідає команда.
Придбати прикрасу можна на сайті Broq. Ціна — 200 євро.
Фото — Антон Орехов
Хто брав участь у проєкті
Марк — головний герой відео, знятого для проєкту — комік, який в 19 років сам виїхав з окупованого Ірпеня, де проживав, волонтерив і прийшов до Broq вчитися створювати ювелірні вироби. Він залишився в команді, також зараз у нього свій стендап-клуб.
Український бренд unmere та магазин вінтажного одягу distinctive.clo надали одяг для знімання. Також, за словами Ані, її 78-річний вчитель з ювелірної справи взявся лити алюміній, хоча «ніхто не хотів брати недорогоцінний метал у виробництво».
Чому проєкт має таку назву
Проєкт «Я бачу, я чую, я відчуваю» названий на честь алгоритму, який використовується в тактичній медицині для перевірки наявності свідомості та дихання. Тобто медик має бачити рухи своєї руки та грудної клітини постраждалого, чути його дихання вухом та відчувати щокою.
Переглянути цей допис в Instagram
Аня Харабуга почала займатись ювелірною справою у 2019 році, а на початку 2020 року запустила бренд Broq.
Команда бренду надихається красою недосконалості, плинністю часу і життя, гендерною нейтральністю та природними текстурами. Бренд випускає сережки, кафи, каблучки та прикраси на руки — вони абстрактні та не підлягають чіткому опису.
Докладніше про історію та філософію Broq ми розповідали в нашому інтерв’ю з Анею:
Broq також став одним з брендів, які випустили колаборацію з артпростором MOT від команди don’t Take Fake. Бренд створив для гіфтстору каблучки, браслети на кафи зі срібла зі спеціальним окисненням. Прочитати про колаборацію можна тут.