Київські митники знищили 2500 контрафактних гаджетів Apple

3 серпня київська митниця опублікувала у Фейсбуці звіт про спалення 10 партій контрафактних продуктів Applе: навушників, блоків живлення, перехідників та інших аксесуарів. Процедуру знищення провели за присутності представника американської компанії. Митники уточнили, що імпорт цих товарів в Україну «порушував охоронювані законом права інтелектуальної власності компанії Apple»

Усього знищили 2500 підробок. Їх спалили у спеціальній печі за високих температур.

Митники зазначили, що ці товари невеликими партіями ввозили в Україну за допомогою поштових каналів та в міжнародних експрес-відправленнях.

У коментарях до звіту українські користувачі Фейсбуку написали, що замість знищення ці товари вартувало віддати на потреби Збройних сил України або роздати переселенцям чи тим, хто потребує такої техніки.

Київська митниця відповіла, що контрафактна продукція порушує право інтелектуальної власності. І зазначила, що українські правоохоронці не можуть впливати на такі рішення, їх в односторонньому порядку приймає правовласник у цьому випадку компанія Apple.

«Позиція компанії Apple — знищити. У такому випадку функція митниці контроль за дотриманням законодавства у сфері захисту прав інтелектуальної власності, які належать правовласнику торгової марки. Це світова практика, Україна не виняток і дотримується міжнародних норм у сфері захисту прав інтелектуальної власності. Тому продати, передати, роздати таку продукцію відповідно до законодавства митниця не має права. До того ж така продукція може бути небезпечною», — прокоментували ситуацію митники. 

Також київська митниця уточнила, що наразі усі представництва Держмитслужби передають військовим конфісковані товари, а також ті, що на інших законних підставах перейшли у власність держави. ЗСУ вже отримали від українських митників конфіскованих товарів та транспортних засобів на 328 мільйона гривень. Зокрема 1226 автомобілів, запчастини до них, будівельні матеріали, пальне, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, захисні шоломи, харчові продукти, одяг, тканину тощо.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis