Нові герої сучасності

DTF Magazine — це медіа про бренди, культуру і героїв сучасності. У реаліях сьогодення ми не можемо писати про інших героїв крім тих, без яких в Україні не зможуть продовжити існування ані бренди, ані культура, ані будь-що, про що ми розповідаємо вам усі роки. Справжні герої сучасності — це ті, хто віддають сили і життя за нашу правду і свободу.

25 лютого — друга доба як Україна чинить спротив російській армії, яка зухвало і відкрито розпочала атаку по всій країні. 

Наразі у публічному просторі є змога розповідати історії здебільшого загиблих, зважаючи на безпеку перебування військових у полі бойових дій. Та ми розширюватимемо перелік героїв одразу, як це буде можливо та не загрожуватиме їхньому життю

This publication is also available in English


13 захисників острову Зміїний (Чорне море)

24 лютого близько 11:30 до острова Зміїний наблизилися російські військові, що вимагали від військовослужбовців Ізмаїльського прикордонного загону здатися. Слова відмови українців стали символом спротиву. Ось як звучав діалог військових з агресором (мовою оригіналу):

Противник (двічі): «Я русский военный корабль. Предлагаю сложить оружие и сдаться во избежание коровопролития и неоправданных жертв. В противном случае по вам будет нанесен бомбовый удар». 

Відповідь українських військових: «Русский военный корабль, иди на х..й!».

Після 16 години у медіа з’явилася інформація про початок атаки острова Зміїний. За даними від ВМС, Росія обстріляла територію артилерією з кораблів. Після цього здійснила авіаційний наліт російським “Су-24” та знищила всі будівлі.

Після тривалого утримання острова і втрати зв‘язку, на місці загинули усі 13 прикордонників, що охороняли острів. Вони отримають звання Героїв України посмертно, повідомив Президент України Володимир Зеленський. Імена військових наразі не розкривають.

UPD [28.02.2022] Військовослужбовці з острову Зміїний живі й перебувають в полоні. Про це повідомили у ВМС ЗСУ України.

«Щодо морських піхотинців та прикордордонників, яких взяли в полон російські окупанти на острові Зміїний. Ми дуже раді дізнатися про те, що наші побратими живі і з ними все добре… Морпіхи сміливо двічі відбили напади російських окупантів. Через брак БК вони не змогли продовжити захист острову. У свою чергу, окупанти “забули” повідомити про те, що вони повністю розтрощили інфраструктуру острову: маяк, вишки, антени, тощо. Відповідно зв’язок із Зміїним був перерваний».


Матрос Скакун

25 лютого ​інженер окремого батальйону матрос Віталій Скакун підірвав Генічеський автомобільний міст, щоб зупинити просування російської танкової колони, але сам відійти звідти він не встиг.

Як зазначає Генеральний штаб ЗСУ у Facebook, «одним із найважчих місць на мапі України став Кримський перешийок, де одним із перших ворога зустрів окремий батальйон морської піхоти».

«Героїчний вчинок Віталія Скакуна значно уповільнив просування ворога, що дало змогу підрозділу передислокуватись та організувати оборону», — заявляє Гештаб.

Командування морської піхоти буде клопотати перед вищим командуванням про присвоєння матросу Скакуну Віталію Володимировичу посмертної державної нагороди.

Ми доповнюватимемо цей перелік іншими подвигами, що наближають Україну до свободи від російської агресії.

Близько п’ятої ранку 24 лютого за київським часом Володимир Путін у новому зверненні оголосив про проведення «спеціальної військової операції» в Україні. Одночасно російські військові сили розпочали обстріли українських міст. Військові дії та обстріли торкнулися 17 областей України. Українським військовим вдалося утримати оборону на позиціях в зоні Операції об‘єднаних сил та Харкові. Утім наразі втрачено контроль над Чорнобильською АЕС, російська війська увійшли в Суми, захопили частину Херсонської області й острів Зміїний. Наразі основні бойові дії перемістилися до північної частини у Києва. 


«Привид Києва»

Ім’я цього військового залишається у секреті. Однак, за даними Центру протидії дезінформації, один український льотчик впродовж 30 годин війни знищив шість літаків Російської Федерації, серед яких зокрема винищувач Су-35. За це його прозвали «Привидом Києва»


Підлітки, що зупинили танки

За повідомленням Генштабу ЗСУ, під час бою у передмісті Харкова 24 лютого українські військові спалили чотири танки окупантів.

Пізніше під час брифінгу колишній радник голови Офісу Президента Олексій Арестович відзначив, що російську бронетехніку зупинили 18-річні строковики Національної гвардії України, які ще не вивчали ведення загальновійськових боїв, що є подвигом за військовими мірками.


За офіційними даними МВС, на кінець 24 лютого, загинули щонайменше 57 військових і цивільних громадян України. Втрати з боку агресора — майже усемеро більші. 


Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis