Sonic Youth випустили альбом з записом свого останнього виступу в США

18 серпня гурт Sonic Youth випустив лонгплей Live in Brooklyn 2011 — 17 треків, записаних під час їхнього концерту в Нью-Йорку 12 серпня 2011 року. Насправді той виступ не був фінальним в історії групи, потім вони заграли ще кілька концертів і останнім став концерт на фестивалі у Сан-Паулу 14 листопада 2011 року. Але фанати й сам гурт називають останнім саме серпневий перформанс в Брукліні за «тріумфально високу енергетику, унікальний розширений сет-лист і локацію»

«Наша сцена розташувалась на набережній Вільямсбурга у Брукліні, й виходила на Іст-Рівер, і я пам’ятаю, як сонце сідало на заході під час нашого сету. Це був досить чарівний, хоч і дивний день. Якось доречно, що наше “останнє шоу” відбулося в Нью-Йорку, нашому домі, де все почалося», — прокоментував той виступ Лі Ранальдо, співзасновник та гітарист Sonic Youth.

Уперше Live in Brooklyn 2011 випустили під час пандемії COVID-19, тепер лейбл Silver Current Records випускає «реміксовану версію альбому». Також вийде фізична версія релізу на вінілі.

У квітні 2023 року Sonic Youth випустили на Bandcamp запис Live In Kyiv, Ukraine 1989, створений під час їхнього концерту у Києві 14 квітня 1989 року в Домі культури Київського інституту інженерів цивільної авіації (зараз — Центр культури та мистецтв Національного авіаційного університету). В реліз увійшли сім треків, переважно з альбому Daydream Nation, пʼятого лонгплею гурту.

«Це київське шоу гурту змінило життя багатьох місцевих музикантів. Ми вже знали Ніка Кейва, Einsturzende Neubauten, Sex Pistols та Discharge, але Sonic Youth стали порцією вітамінів, яких ми так потребували. Саме на цьому шоу я вирішив їхати до Нью-Йорка. До того ж шоу відкривали мої друзі “Воплі Відоплясова”, тому я потрапив на концерт безплатно», — зазначив у пресрелізі вокаліст гурту Gogol Bordello Євген Гудзь.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Sonic Youth (@sonicyouth_official)

У 2013 році на Фейсбук-сторінці гурту опублікували альбом з київського виступу.

Всі гроші з продажу Live In Kyiv, Ukraine 1989 переводять благодійній організації World Central Kitchen, яка забезпечує харчуванням українських біженців та переселенців.

Також Sonic Youth продають футболки на підтримку України. Кошти з їх продажу переводять «Лікарям без кордонів».

  

Sonic Youth — американський альтернативний рок-гурт, заснований у 1981 році. Початково у гурті грали гітаристи та вокалісти Терстон Мур, Лі Ранальдо та Кім Гордон. У 1985 році до них приєднався барабанщик Стів Шеллі. Sonic Youth часто експериментували з гітарним звучанням та загалом значно розвинули жанр альтернативного року.

Перши мініальбом під назвою Sonic Youth вийшов 1981 року. У 2011 році гурт розпався, а всі учасники зайнялися розвитком сольних проєктів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis