Премʼєру «Дюни 2» перенесли на 2024 рік

Через страйк Гільдії сценаристів та Гільдії акторів США, який, зокрема, унеможливлює участь Тімоті Шаламе, Зендаї та інших акторів в промокампанії стрічки, реліз продовження саги Дені Вільньова переносять, пише Deadline. Тепер «Дюна 2» вийде в прокат не 3 листопада цього року, а 15 березня 2024 року

Deadline припускає, що світова премʼєра фільму може відбутися на Берлінале-2024 або кінофестивалі SXSW наприкінці зими-початку весни.

Чому страйкують актори та сценаристи

2 травня 2023 року Гільдія сценаристів США оголосила страйк «Відкласти олівці» (Pencils Down), основною вимогою якого був перегляд заробітних плат через появу стримінгових сервісів на ринку праці. Гільдія також вимагала внести в контракт зміни через використання штучного інтелекту в роботі сценаристів. Поки страйк сценаристів тривав, за схожі умови з Альянсом продюсерів домовлялася Гільдія акторів США, до якої входить 160 000 акторів та акторок.

Серед їхніх вимог — підвищення мінімальної заробітної плати, збільшення виплат від стримінгів (і зарплата, і виплати не встигають за інфляцією) та покращення умов праці. Роялті, які залежать від кількості повторів шоу, вже не надійний заробіток для акторів. Трансляція серіалів, яка перейшла на коротші сезони протягом довших періодів часу, створила для акторів середовище з меншою кількістю роботи.

Члени профспілок також хочуть отримати гарантії від студій і компаній щодо того, як саме використовуватимуть штучний інтелект — вони хочуть захистити свою подобу і переконатися, що отримують хорошу винагороду, коли будь-яка їхня робота використовується для ШІ.

13 липня до страйку долучилася Гільдія акторів США. Серед вимог до Альянсу продюсерів — підвищення заробітної плати, додаткові виплати за роботу у фільмах та серіалах стримінгових сервісів та захист власної подоби через появу штучного інтелекту.

Як страйк Гільдії акторів США змінить створення фільмів та серіалів та чому це найменше вплине на Netflix, ми розповідали тут.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis