В український прокат вийде фільм «Нескінченність за Флоріаном» про архітектора київської «Летючої тарілки»

30 листопада дистриб’ютор «Артхаус Трафік» випустить в українських кінотеатрах дебютний повнометражний фільм Олексія Радинського («Колообіг», «Колір фасаду: синій») «Нескінченність за Флоріаном». Він присвячений українському архітектору та художнику Флоріану Юр’єву — автору архітектурного проєкту «Летючої тарілки» на Либідській площі у Києві, а також герба столиці у вигляді гілки каштана

Розклад сеансів та кінотеатри обіцяють анонсувати пізніше на сторінці фільму.

«Нескінченність за Флоріаном» розповідає більше про життя архітектора та його боротьбу із забудовниками, які планували перетворити «Летючу тарілку» на вхідну групу торгового центру Ocean Mall. У проєкті також використано фрагменти експериментальних авангардних фільмів Юр’єва 1970-х років, які раніше вважалися загубленими.

Режисер Олексій Радинський: «Активізм можна зробити предметом, об’єктом або матеріалом мистецтва»

 

Світова прем’єра фільму «Нескінченності за Флоріаном» відбулася на Роттердамському кінофестивалі, одному із найпрестижніших кінофестивалів світу, а українська прем’єра — на фестивалі Docudays UA, де супроводжувалась аншлагом та солд-аутом.

2022 року він отримав нагороду кінокритиків «Кіноколо» як найкращий документальний фільм року. В лютому 2023 року стрічку показали в артпросторі MOT.

 

14 грудня «Артхаус Трафік» випустить в український прокат французький кримінальний трилер «Анатомія падіння».

2023 року стрічка отримала «Золоту пальмову гілку» на Каннському кінофестивалі, а її режисерка Жюстін Тріє («Сібіл», «У ліжку з Вікторією») стала третьою жінкою в історії фестивалю, яка отримала головну нагороду. «Анатомія падіння» розповідає про суд над жінкою, чоловік якої загадково загинув на скелі. Їхній незрячий син, єдиний свідок трагедії, підозрює матір у вбивстві й надає суду докази.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis