Українські скейтбордисти отримали стипендію від Міжнародного олімпійського комітету

Українські скейтбордисти Юрій Коротун з Клавдієво та Богдан Порада з Лубен отримали від Міжнародного олімпійського комітету стипендію 25 тисяч доларів. Вона покриє витрати на участь атлетів у серії відбіркових турнірів на Олімпійські ігри-2024 в Парижі. Коротун та Порада — перші райдери в історії українського скейтбордингу, які офіційно представляють Україну в олімпійській кваліфікації

Стипендію українські скейтбордисти отримали в межах програми Olympic Solidarity, яка допомагає професійним атлетам готуватися та брати участь у кваліфікації на Олімпійські ігри. Заявку на її отримання подав менеджер Поради та Коротуна — Максим Карпенко.

«Заявку я подавав через директора скейтбординг-департаменту World Skate Луку Базиліко, який передав її до програми Olympic Solidarity. МОК розглядав наші документи приблизно місяць, перш ніж ухвалити стипендію, а після цього директор WS Cабатіно Араку надіслав листа Українській федерації роликового спорту (представника WS в Україні) про надання стипендії нашим скейтерам», — розповів Карпенко у коментарі DTF Magazine.

Стипендію поділять між двома райдерами, вона має покрити всі видатки на ті кваліфікаційні етапи, які ще залишилися в олімпійському циклі — один з турнірів почнеться 12 вересня у швейцарській Лозанні.

Богдан Порада
Юрій Коротун

Коротун та Порада отримали запрошення на участь в олімпійських відбіркових змаганнях від World Skate у червні 2023 року.

Серед подальших відбіркових змагань на Олімпіаду в категорії «стрит», у яких мають право взяти Юра і Богдан, — турнір у швейцарській Лозанні (12-16 вересня), в Японії (10-17 грудня) та Шарджі, ОАЕ (січень 2024).

Перший відбірковий турнір, де взяли участь Порада й Коротун, відбувся в Римі 22-23 червня. 22 червня пройшла кваліфікація, а 23 — чвертьфінали, півфінали та фінал.

За підсумками змагань у Римі Порада зайняв 55 місце серед 156 учасників. Щоб пройти до наступного туру змагань, чвертьфіналу, треба було увійти до топ-27. Юрій Коротун посів 75 місце.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis