За ким стежити. Екоестетика та люксовий ворквер від Reese Cooper

Різ Купер запустив однойменний бренд у 18, не маючи дизайнерського бекграунду, а через три роки, 2019-го, він став наймолодшим фіналістом премії CFDA/Vogue Fashion Fund. Його речі, створені у стилістиці воркверу й люксу, носять Льюїс Гамільтон, Белла Хадід, Tyler, The Creator, Kevin Abstract. 

DTF Magazine знайомить з дизайнером, його підходами та технікою, а також розповідає про шість найцікавіших проєктів та колаборацій, зокрема з Levi’s та Merrell 1TRL, а також з Лісовою службою США

 У 12 років Різ Купер захопився люксовим стритвером

До 11 років Різ змінив три міста: його родина переїхала з Флориди в Атланту, а потім у Лондон, де почався його шлях у моді.

«Мене завжди цікавив одяг — навіть коли я був дуже юним, дванадцяти- чи тринадцятилітком. На той час я жив у Лондоні й купував хайповий одяг. Пам’ятаю, коли відкрився магазин Supreme, я купував речі у двох екземплярах. Один екземпляр я продавав і платив за екземпляри іншої речі, бо моя мама не збиралася купувати худі за 200 доларів», — згадує він в інтерв’ю Esquire.

Різ досліджував й інші стритвеар-бренди. Якось він побачив куртку BAPE на Tumblr і відразу пішов у магазин, щоб її роздивитися: «Мені, звісно ж, страшенно сподобалася ця річ, але не менш цікаво було дізнатися, чому вона коштує аж тисячу доларів. Тоді мене захопила ідея робити справді цінні речі».


 Кинув школу й почав досліджувати різні аспекти фешен-індустрії

«Я пройшов практику в магазині BAPE. Кілька тижнів займався роздрібною торгівлею, а потім перейшов на стажування в менеджерське агентство A Number Of Names», — розповідає дизайнер.

Купер ходив на вечірки в елітному районі Мейфейр, де познайомився з дизайнерами Вірджилом Абло і Тремейном Еморі, а також з режисером Декстером Неві. 

Про роль Вірджила у своєму житті Різ розповідає так: «Я познайомився з ним 2014 року як фанат — ще до того, як почав щось робити самостійно. Вірджил мене надихав і став другом. Не буду брехати й скажу одне: те, що він робив, сформувало мій світогляд. Він завжди був фігурою, що надихала. Щоразу, як я починав працювати над чимось і оприлюднював це в інстаграмі, він писав мені коментар у вигляді емодзі-вогника, що було круто».

Різ Купер і Тремейн Еморі
Вірджил Абло і Тремейн Еморі

 Запустив бренд у Лос-Анджелесі

2016 року 18-річний Купер переїхав у Лос-Анджелес і запустив Reese Cooper. Після першої колекції модні видання охрестили його «фешен-вундеркіндом».

Згодом він ділився порадами з молодими дизайнерами та аналізував, які моменти сприяли його успіхові. Наприклад, Купер спить по чотири години й більшу частину часу проводить у студії. Розмірковуючи над складниками успіху свого бренду, він відзначив головне: треба знайти чітке бачення бренду та власну ідентичність.

«Якщо у вас немає стрижневої ідентичності [для вашого бренду], то важко створити попит. У мене все спрацювало, бо базувалося на моїх справжніх інтересах. Я нічого не імітую, не проводжу ніяких стратегічних зустрічей. Головні питання: що я хочу робити далі і як це зробити?» — пояснює Різ.

Цю ідентичність Різ Купер знайшов у міксі аутдору, вокрверу та люксу.

Свою першу колекцію дизайнер присвятив автостопові. До неї ввійшли штани-карго, жилети з багатьма кишенями та хутряним коміром, світшоти й парки. 

І це найпоширеніші предмети більшості його колекцій. Як пише Vogue, Купер намагається не захоплюватися концептуальними речами. На створення айтемів його надихають реальні, часто невідомі люди. А ще класична уніформа й ті, хто день у день носить її зі службового обов’язку, а не для моди, як нам це здається.


 Відсутність швидкоплинних трендів у концепції Reese Cooper

2018 року логоманія повернулась і стала одним з трендів у люксовому сегменті: Fendi, Gucci, Dior, Versace та інші масово випускали футболки, костюми та навіть шуби зі своїми логотипами. Але Reese Cooper, хоч і належить до люксового сегмента, пройшов повз цього тренду.

«Мені не подобається розробляти дизайни гіпотетично. Ніяких „Я живу в Нью-Йорку 90-х“. Я не думаю про такі дурниці, а роблю те, що відображає моє життя тепер, — розповідає він Esquire. — Це дуже особисте. Я не пишу свого імені спереду на кожній футболці, але ви впевнено можете сказати, що це мій дизайн, якщо знаєте мене. Наприклад, колекція „Lone Pine“ — про ізоляцію в маленькому містечку. Вона відбиває почуття душевної пастки».

Про інші колекції Різ додає: «У Fever Dream усе починає здаватися дивним. І наступні колекції, певна річ, продовжують цей наратив. Але елементи бренду ґрунтуються саме на тому, що мені подобається. Зовнішній вигляд і мілітарі-аспекти, змішані з академічними темами, ось що мене справді цікавить».

Проте в колекції осінь/зима — 2022 Reese Cooper усе ж представлені кілька речей з великими логотипами бренду: худі та футболки.


 Центральна тема Reese Cooper — екологічність

За останні три роки Різ Купер зробив чимало екологічних проєктів. Зокрема, він випустив кілька благодійних дропів, як-от світшоти з написом «The earth needs all the friends it can get», присвячені Дню Землі, а кошти від їх продажу перерахував організації Forest Stewardship Council, що дбає про збереження лісів.

Або худі з написом «Water is more precious than gold», розроблені в партнерстві з Flint Child Health & Development Fund. Прибуток від цього проєкту пішов на допомогу дітям американського міста Флінт, які постраждали від проблем з водою.

Також Reese Cooper — партнер One Tree Planted: кожен товар, проданий в офіційному магазині, доповнює пожертва на садіння одного дерева в лісах Каліфорнії.

Турбота про довкілля є і частиною візуальної естетики бренду: сет-дизайни шоу Reese Cooper часто наповнені природними мотивами. Дизайнер знімає лукбуки або влаштовує покази в пейзажних локаціях Каліфорнії, а як декорації використовує, наприклад, пісок.

6 найцікавіших проєктів Різа Купера

Колаборація Reese Cooper x United States Forest Service

Заради показу PYROPHYTE осінь/зима — 2021 року Різ Купер співпрацював з Лісовою службою США, щоб привернути увагу до лісових пожеж, які спустошили ліси Каліфорнії 2020 року. Він зняв показ в обсерваторії Маунт-Вілсон, яку, на щастя, не зачепила пожежа Bobcat Fire. 

Тему пожежі він і далі досліджував в артпроєкті. У період підготовки до показу PYROPHYTE Різ Купер зробив стілець A Good Attempt для виставки Not For Sale.

«Я взяв один зі студійних стільців, які ми зробили для показу, покрив його вогнетривким покриттям, як тільки міг, а потім дав йому горіти дев’ять хвилин і дев’ять секунд. Повне відео й остаточний результат нижче… Не думаю, що ви можете сидіти на цьому», — пояснює дизайнер.

Колаборація Reese Cooper (RCI) x Juliet Johnstone

Хоч дизайнерка Джулієт Джонстоун у своїх роботах зосереджена на квітах і дикій природі, а Reese Cooper — на аутдорі та природних мотивах, цю співпрацю Різ назвав «виходом із зони комфорту».

Разом із Джулієт Різ улаштував показ весна/літо — 2021: Джулієт розмалювала квітами пальто, а в наступному сезоні — бомбери. Для сукні, що ввійшла до колекції весна/літо — 2022, дизайнери надрукували квіти за ескізами Джулієт на кількох шарах органзи, створивши ефект колихання квітів на вітрі.

«Друкувати на такій прозорій тканині спершу страшно, бо годі собі уявити, як збільшиться інтенсивність кольору, коли ви накладете шари один на один, і яким узагалі має бути основний колір, зважаючи на колір шарів. То була майже математична задача», — поділився Різ.

Вони продовжили співпрацю й під час роботи над останньою колекцією, яку представили на тижні моди в Парижі влітку 2022 року. Джулієт розробила принти з квітами й зеленню для сорочок, бомберів, суконь та інших речей.

Колаборація Reese Cooper x Levi’s

Підлітком Купер купував речі Levi’s у мережі магазинів для фермерів Tractor Supply Co. І деякі з цих предметів дизайнер додав до нової колекції.

Різ та Levi’s домовилися про співпрацю 2020 року, а майбутню колекцію обговорювали в Zoom та FaceTime, тому що саме в цей час розпочалась пандемія коронавірусу. Представили ж першу колаборацію під час показу Reese Cooper на тижні моди в Парижі.

Капсульна колекція Levi’s x Reese Cooper 

«Я копався в архівах з командою Levi’s і дізнався оригінальну історію з перших вуст, а не намагався досліджувати, — розповідає Купер. — Здається, я багато довідався про одну з моїх улюблених компаній. Наскільки весело було працювати над цим проєктом, настільки цікаво було й учитися. Я мав можливість безпосередньо використати багатющу спадщину партнерів, яка й справила на колекцію визначальний вплив».

Референси з архіву Levi’s прозирають у фасоні речей, зокрема в Type II trucker jacket і штанах прямого крою. Крім референсів, у колекції використано логотип з XIX сторіччя і графіку, взяту з каталогів компанії.

Проєкт Reese Cooper DIY kit

2020 року Купер придбав сувої бавовни, вовни, вельвету та флісу для пошиття колекції осінь/зима — 2020, однак пандемія внесла корективи — магазини скасовували замовлення на його нову колекцію.

Але Різ придумав, як використати тканину: створювати нову колекцію буде не він, а покупці. Так, дизайнер випустив сет з усім потрібним для пошиття куртки: попередньо розкроєна тканина, викрій, буклет з інструкціями, лінійка й набір змійок. Усе, що треба покупцеві, — швацька машинка і трохи часу. Процес створення кінцевого продукту складається з 40 кроків, але Купер запевнив, що навіть новачок пошиє свою куртку за кілька годин.

«Коли я вчився шити одяг у Лондоні, то навіть не знав, що таке патерн. Я не ходив до школи моди чи школи мистецтв. Я намагаюся бути відкритою книгою і ділитися якнайщедріше, а тепер, коли я дещо зрозумів, відчуваю, що було б несправедливо тримати це при собі», — пояснює він ідею Vogue.

«Оприлюднення викрою не є стандартною практикою в індустрії моди, але тепер проєкт Купера вносить новий рівень у відносини між дизайнером і споживачем», — робить висновок Vogue.

 RCI Reserve upcycling project

У лютому 2023 року Різ Купер створив експериментальну ресайкл-лінійку одягу, для якої використав залишки матеріалів з виробництва минулих колекцій та семплів.

До колекції ввійшли робочі куртки, джинсові комплекти, шкіряні куртки з каптуром, штани-карго й довгі пальта, які мають фірмову застібку RCI та інші утилітарні деталі.

Щоб потрапити до цієї лінійки, речі мали відповідати таким правилам:

1. тканина не повинна творити нових патернів і не може бути використана для того, для чого вона була призначена спочатку;

2. кожна річ повинна мати накладну кишеню з натурального полотна.

Reese Cooper x Merrell 1TRL

Бренди випустили спільну колекцію взуття в лютому 2023 року. Вони розробили лайфстайл-версії моделей взуттєвого бренду MTL MQM, MTL Long Sky 2 і Hyrdro Runner. Кожну з трьох моделей оформили у двох кольорах з мілітарі-палітри: від зеленого до бежевого й темно-коричневого. Улітку 2023 року в інстаграмі Reese Cooper виклали допис про продовження колаборації, деталі якої будуть відомі згодом.

Більше про інші бренди — наших в рубриках «За ким стежити» та «Історія бренду»

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis