В Dymchuk Gallery відкриється спільна виставка Сергія Мельниченка та Міті Фєнєчкіна

7 вересня в київській Dymchuk Gallery представлять колаборацію фотографа Сергія Мельниченка та художника Міті Фєнєчкіна — виставку The Great Finding. Step Three («Велика знахідка. Крок третій»).  До 22 жовтня вона працюватиме в галереї за адресою Ярославська, 21 

Експозиція складається з серії фотографій Мельниченка «Фундаментальні космічні дослідження голої сингулярності», присвяченої темі самоідентифікації та пошуку себе та свого призначення, та графічних проєктів Міті Фєнєчкіна, доповнених NFT-3D анімаціями митця Володимира Лисенка. 

Сергій Мельниченко
Сергій Мельниченко
Сергій Мельниченко

В описі виставки йдеться, що проєкт «фокусується довкола питань, які постають перед нами в моменти пошуку себе і свого місця у всесвіті».

«Роботи художників передають стан, в якому знаходиться людина, метафорично перебуваючи перед горизонтом подій. Горизонт подій — це астрофізичне явище, межа, за якою події поки не здатні впливати на спостерігача. Масштаби такого внутрішнього пошуку незбагненні для інших людей. Проводячи таку аналогію, через самовідчуження і відчуття себе прибульцем на своїй планеті, художники створюють картину того, що відбувається з людиною в очікуванні на своє туманне майбутнє перед горизонтом подій». 

Мітя Фєнєчкін
Мітя Фєнєчкін

Сергій Мельниченко — фотограф з Миколаєва, засновник школи концептуальної та художньої фотографії MYPH («Миколаївська молода фотографія») та член об’єднання «Українська фотографічна альтернатива». 

2017 року за серію фотографій «Закулісся» (Behind The Scenes) Мельниченко отримав премію Leica Oskar Barnack Newcomer Award — надалі серія лягла в основу його дебютної фотокниги. Ще одним з найвпізнаваніших проєктів Сергія стала серія «Шварценеггер — мій кумир» про молодих хлопців, закоханих у спорт, які перетворюють свої підліткові захоплення на життєвий орієнтир. 2020 року її також видали книгою.

Наразі роботи фотографа представлені в приватних та публічних колекціях в Україні, США, Гонконгу, Франції, Німеччині, Бельгії, Японії, Швейцарії, Норвегії та інших країнах. 

Мітя Фєнєчкінхудожник, дизайнер та ілюстратор, що живе та працює в Одесі і спеціалізується переважно на графіці.

На рахунку Міті обкладинки для гуртів «ВГНВЖ», «Океан Ельзи», «Джозерс» та репера Паліндрома, а також артбуки «Zdesь» (2016), «Не я, а той» (2018), «Вранье» (2020) та «Botsad№0» (2022). Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis