Як дизайнер Едвін Томпсон переніс дитинство на Ямайці в ДНК свого бренду Theophilio

Рада дизайнерів Америки вручила нагороди премії CFDA Fashion Awards. Найкращим дизайнером-початківцем визнали Едвіна Томпсона, якого i-D у вересні 2020 року назвав «одним із найгучніших голосів у модній спільноті Нью-Йорка».

DTF Magazine коротко розповідає, як засновник бренду Theophilio намагається зробити ексклюзивну модну індустрію інклюзивною, що пов’язує його колекції та досвід міграції, а також як бути відкритим геєм і створювати проекти, присвячені традиційним сім’ям.

Содержание


Про освіту


Томпсон народився у столиці Ямайки Кінгстоні, а коли йому було дев’ять, його родина переїхала до США. Його бекграунд нетрадиційний для дизайнера: він не має освіти в фешен-індустрії. Він вступив до Технологічного інституту моди, але з невідомих причин так і не закінчив його.

Едвін пропустив теорію і перейшов одразу до практики: проживаючи в Атланті, з 2010 до 2014 року вчився шити у Алекса Вінтера (Wynter Alex) та Міа Мото (Mya Moto), співвласників нині закритого вінтажного бутика Poor Little Rich Girl.

«Вони вже просувалися в індустрії як відомі стилісти, — розповідає він Teen Vogue. — І дійсно взяли мене та мою найкращу подругу Сакіну Башир, тепер вона працює стилістом у Лос-Анджелесі. Навчали, виховували нас і подарували по-справжньому унікальний погляд на індустрію, перш ніж ми вирішили переїхати до Нью-Йорка». 
Едвін Томпсон

Про бренд


Художник каже, що завжди був схильний до дизайну, але тільки в старших класах його любов до одягу та дизайну набула форму. 

«Моє головне джерело натхнення — дивитися на все крізь призму дитинства на Ямайці», — пояснює Томпсон.

2014 року Томпсон переїхав із Атланти до Брукліна, а через два роки заснував власну марку Theophilio. Назва походить від його по батькові Theopolis, що означає «улюблений Богом». Він посилається на Ямайку в кожній колекції та структурує етос своєї марки, щоб зосередитися на багатих і яскравих аспектах родини.

Колекція Theophilio, осінь-зима 2021

Бренд він запустив разом із групою стилістів, фотографів і друзів-художників та досі співпрацює з багатьма з них. Томпсон вдячний своєму найближчому оточенню за те, що воно дало йому точку зору та естетичний напрям: «Спільнота навколо мого бренду допомогла мені підтримати його ідеологію».

2021 року на запрошення Льюїса Гамільтона Томпсон відвідав свій перший Met Gala та одягнув на захід модель Олтон Мейсон і легкоатлетку Ша’Каррі Річардсон.

Едвін Томпсон та Шакарі Річардсон в образах Theophilio на Met Gala-2021
Едвін Томпсон під час підготовки до Met Gala-2021

Про стиль і концепт


Дизайнер з самого початку позиціонував філософію бренду як розповідь історій, які світ не може зрозуміти. У ній поєднуються ностальгія за ямайським дитинством і прогресивність Нью-Йорка.

Для дебюту на Тижні моди в Нью-Йорку в сезоні осінь-зима — 2021 він поєднав плащі, на створення яких надихнувся образами з «Матриці», з яскравими кольорами та розвинув думку про те, що сучасні герої виглядають не так, як їх визначає суспільство.

В останній колекції весна-літо — 2022 спадщина Ямайки набула очевидних форм — растафаріанські принти й неочевидну техніку — кроше. Лінія називалася Air Jamaica, саме літаком національної ямайської авіакомпанії дизайнер й прибув до Америки. Життя у Брукліні проявлялося в колекції у вигляді розтягнутих оверсайз-силуетів.

Коллекция Theophilio, весна-лето 2022

Про соціальний порядок денний


Влітку 2021 року дизайнер випустив колекцію футболок Family Reunion для Black Fashion Fair. Це концептуальний освітній та культурний проект, спрямований на відкриття й просування темношкірих дизайнерів. 

Коллекция футболок Black Fashion Fair x Theophilio

Спочатку були просто футболки з портретами його родини та написом Theophilio зі стразів. Але потім проект розвинули й зробили більш персоналізованим: будь-яка темношкіра людина могла надіслати по e-mail світлину сім’ї, щоб її надрукували на футболці та прикрасили стразами назву Theophilio, — все за 178 доларів.

Кампейн коллекции Black Fashion Fair x Theophilio

Мультикультурний досвід Томпсона вплинув на його уявлення про мету й силу свого бренду.

«Я думаю, що ідея спільноти, інклюзивності та різноманіття була в моєму бренді завжди, — пояснює він Teen Vogue. — Я гей та іммігрант. Ось хто я такий».

Кампейн колекції Black Fashion Fair x Theophilio

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis