Гайд DTF Magazine: 10 найкращих магазинів журналів Європи

 У Києві, після закриття концепт-стору «Пюре», досі не з’явилося місце, де можна купити як популярні західні видання про моду й культуру, так і незалежні журнали. Тому один з варіантів — шукати улюблені видання під час подорожей. До того ж це добра нагода відкрити для себе несподівані місцеві медіа.

DTF Magazine разом з Мар’яною Березовською, редакторкою друкованого журналу про електронну музику Borshch, який продається в  усьому світі, розповідає про найцікавіші магазини журналів у найбільших європейських містах 

 do you read me?! / Берлін

 Auguststraße 28

Берлінський do you read me?! ― це, мабуть, найвідоміший магазин серед тих, хто цікавиться друкованими незалежними журналами. Він розташований у районі Mitte по сусідству з магазинами одягу, галереями та кав’ярнями й минулого року відсвяткував своє десятиріччя. Узагалі, журнали та книги в do you read me?! ― це своєрідний орієнтир на найцікавіші й, можливо, найякісніші видання ― як незалежні, так і популярні ― про моду, культуру, суспільство, політику, дизайн, подорожі, кулінарію та навіть типографіку. Популярність видань відстежують власники, яких часто можна бачити за касою чи за лептопом просто в магазині. Окрім журналів і книжок, придивіться в do you read me?! до його фірмових сумок.

Сайт | Фейсбук | Инстаграм

 Soda Books Берлін / Мюнхен

 Weinbergsweg 1 (soda. BERLIN); Rumfordstrasse 3 (soda. MUNICH)

У Soda Books одразу два магазини: у Мюнхені й Берліні. До речі, у Берліні заклад розташований в семи хвилинах ходи від do you read me?!, тому обов’язково зайдіть до обох. Узагалі, у таких магазинах розумієш, що, по-перше, журнал або книга ― усе ж таки предмет мистецтва, по-друге, друковані журнали не збираються вмирати, а по-третє, як багато можна висловити не лише текстом, а й формою. У Soda, добираючи нове видання, приділяють увагу не тільки тематиці, а й, наприклад, якості паперу, на якому його надруковано. Від стелажів з виданнями про моду, дизайн, фотографію й архітектуру прямуйте до зібрання журналів про подорожі, татуювання, еротику та найсміливіших зинів.

Сайт | Фейсбук | Инстаграм

 under the cover / Лісабон

 Rua Marquês Sá da Bandeira 88b 

Цей лісабонський магазин журналів і книжок розташований поруч із художнім музеєм Gulbenkian. В under the cover можна знайти як упізнавані журнали на кшталт i-D та Gentlewoman, так і румунський KAJET, що руйнує стереотипи про Східну Європу, чи каліфорнійський радикальний GRØSS. Від самого відкриття under the cover став центром тяжіння для журнальних фанатів і креативників Лісабона й усіх, чию увагу, незалежно від віку чи їхньої професії, привернули обкладинки у вітрині. Тут також власники почасти особисто спілкуються з покупцями й радять, що почитати. А ще вони пишаються, що кілька їхніх відвідувачів почали писати до журналів, про які дізналися через under the cover, або стали видавати власні. До речі, минулого року туди завітала редакція британського Dazed разом з Міккі Бланко, яка назвала under the cover одним зі своїх найулюбленіших магазинів.

Сайт | Фейсбук | Инстаграм

 Reading Room / Мілан

 via Mincio 10

Хоч як дивно, але це єдине місце в Мілані, повністю присвячене журналам і періодиці. У фокусі ― рідкісні міжнародні журнали. Тут можна не лише переглянути й придбати видання, а й зустрітися на івентах з їхніми засновниками чи авторами. До того ж команда магазину співпрацює з галереями, інституціями й навіть університетами, як італійськими, так і іноземними. У Reading Room представлено понад 200 видань з різних країн: про мистецтво, дизайн, моду, музику, літературу, подорожі, фотографії, еротику й суспільство.

Сайт | Фейсбук | Инстаграм

 AMENmags / Мадрид

 Calle San Andrés, 3

У районі Malasaña, молодіжному серці Мадрида (на кшталт берлінського Кройцберга), де повно барів і вечірок, працює концепт-стор Amen з одягом, ювелірними прикрасами й добіркою журналів. Більшість із них ― традиційні фешн-видання, як-от 10 Men, AnOther, Rollacoaster, HEROINE magazine або Buffalo Zine. Але нещодавно в Amen побільшало видань про мистецтво й дизайн.

Сайт | Фейсбук | Инстаграм

 magCulture / Лондон

 270 St John Street

«Коли ви подорожуєте, то бачите магазини журналів, які вас дійсно вражають. І мене завжди засмучувало, що в Лондоні не було нічого такого», ― розповідав 2015 року виданню The New York Times власник magCulture Джеремі Леслі. За чотири роки його проєкт у лондонському Клеркенвеллі став не просто магазином журналів, яких тут понад 500, а справжньою інституцією.

Вона фокусується на культурі друкованих видань і має власну дизайн-студію та онлайн-видання про журнали та їхній дизайн, яке Леслі веде з 2006 року, а також проводить воркшопи для незалежних видавців і робить подкасти для фанатів журналів. Окрім того, можна передплатити magCulture Boxset ― добірку з п’ятьох журналів, які магазин надсилатиме вам раз на три місяці. Цікаво, що на сайті можна прочитати інтерв’ю з іншими власниками магазинів, яких ми згадуємо у цьому матеріалі.

Сайт | Фейсбук | Инстаграм

 Athenaeum Nieuwscentrum / Амстердам

Spui 14-16

Athenaeum – один з найбільших незалежних книжкових магазинів в Амстердамі та загалом у Нідерландах. Окрім тревел-гайдів, книжок з дизайну, моди, лайфстайлу й академічної літератури, він вщент забитий міжнародними та місцевими газетами й журналами. Це особливе місце для тих, хто цінує спеціалізовані друковані видання й бутиковий формат незалежних видавництв. До того ж, як і більшість магазинів у цьому списку, Athenaeum часто влаштовує зустрічі й презентації з авторами.

Сайт | Фейсбук | Инстаграм

 Les Mots à la Bouche / Париж

 6 Rue Sainte-Croix de la Bretonnerie

Les Mots à la Bouche, що в перекладі з французької означає «Слова в роті», це й книжковий магазин, і галерея, що розмістилися в паризькому гей-кварталі Маре. На верхньому поверсі ― десятки стелажів із ЛГБТ-літературою, як художньою, так і нон-фікшном, а окрім традиційних i-D, Dazed чи Vogue Homme, ви знайдете десятки гей-журналів з різних країн світу (наприклад випуск, присвячений геям Львова), експериментальні DIY-проєкти й навіть видання великих порностудій та DVD-диски.

Поверхом нижче ― дві великі зали з колекційними книжками про фотографію, моду, архітектуру, бренди, вуличну культуру, сучасних фотографів, художників, дизайнерів, музикантів тощо, а на стінах висять фотографії зі змінних експозицій. У Les Mots à la Bouche понад 12 000 найменувань, так що ви точно пробудете там не менш ніж годину. До речі,  магазин розпочав роботу 1980 року, а на свою нинішню локацію переїхав 1983 року.

Сайт | Фейсбук | Инстаграм

 SUPERSALON / Варшава

 Chmielna 10

У Варшаві книжки й журнали про сучасну культуру шукайте на вулиці Хмільній, на якій, до речі, знаходиться один з варшавських снікерсторів – Sklep Chmielna 20 LAB. SUPERSALON у 2012 році відкрив фотограф Кшиштоф Ковальський разом зі своєю дівчиною Алою Габіло. Певна річ, тут є ті самі 032с, LOVE, AnOther, Kinfolk, POP, Fucking Young!, Monocle, але ще одна особливість магазину, якій можуть позаздрити в Україні, ― польські незалежні журнали. Це, зокрема, F5 і Newonce, які пишуть про бренди й сучасну культуру, гей-журнал DIK Fagazine, а також Futu, Kukbuk, Print Control та інші.

Сайт | Фейсбук | Инстаграм

 Papercut / Стокгольм

 Krukmakargatan 24-26

Стокгольмський Papercut працює з 2008 року й також фокусується на журналах і книжках про мистецтво, дизайн, моду, фотографію та всьому, що може надихати. Ще тут також можна купити DVD-диски з фільмами, які прискіпливо добирає команда магазину: жодних блокбастерів, а натомість захоплива колекція артгаусу, фестивальних гітів, класики й документального кіно (головне знайти на чому їх програвати). Узагалі, на наше запитання про унікальність Papercut там відповіли: для них важливо, щоб гості відчували ретельність й індивідуальність відбору журналів, книжок і різних дрібниць. Тому ще обов’язково придивіться до відділу із сувенірами й подарунками.

Сайт | Фейсбук | Инстаграм

У Києві журнал Borshch можна купити у галереї The Naked Room, а за новими публікаціями сліудкуйте в Інстаграмі


Следите за DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis