Kalush Orchestra та Ніна Кравіц заявлені на фестивалі в Чорногорії. Як відреагував український гурт

Kalush Orchestra та російську діджейку Ніну Кравіц анонсували хедлайнерами фестивалю Sea Dance Festival, який проходитиме в Чорногорії з 26 по 28 серпня. Їхні виступи мають пройти в один день. DTF Magazine розповідає докладніше про ситуацію та реакцію гурту Kalush Orchestra

This publication is also available in English

Що трапилось

Наприкінці минулого тижня (4-5 серпня) фестиваль Sea Dance Festival опублікував лайн-ап з іменами понад 50 артистів. У числі хедлайнерів — український гурт Kalush Orchestra та російська електронна продюсерка та діджей Ніна Кравіц, яка однозначно так і не засудила напад росії на Україну.

Виступ Kalush Orchestra організатори анонсували 3 червня, а Ніни Кравіц — 17. Згодом стало відомо, що організатори поставили виступи артистів в один фестивальний день — 28 серпня.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Sea Dance Festival (@seadancefestival)

Організацією Sea Dance Festival займається команда сербського фестивалю EXIT.

Як відреагували в Kalush Orchestra

Після того, як стало відомо, що Kalush Orchestra та Ніна Кравіц заявлені в одному лайн-апі, в коментарях під постом Sea Dance Festival та на своїх особистих сторінках українці почали просити гурт прокоментувати ситуацію.

Також до команди Kalush Orchestra звернулись український репер OTOY, електронні музиканти Be_Ca_Di та ТУЧА — на момент написання замітки їхні сторіз та пости вже видалені. Проте, Kalush Orchestra продовжували мовчати протягом декількох днів.

DTF Magazine також подали запит до прес-служби Kalush Orchestra. Перший запит ми надіслали пізно ввечері 5 серпня і, не отримавши оперативної відповіді, в суботу вдень зв’язалися з піар-директоркою гурту Маєю Габрук. Вона повідомила, що гурт випустить офіційну заяву в сторіз в Інстаграмі. Реакція групи з’явилася ввечері 7 серпня.

«Мали виступати через місяць на одному фестивалі, і тут вдруг поставили на нього якусь російську співачку — і це повна шляпа. Ми вже написали організаторам, щоб її забрали звідти. А якщо не вийде, то ми, звичайно, там не будемо виступати», — пояснив на відео соліст Kalush Orchestra Олег Псюк та закликав фанатів вимагати в Інстаграмі фестивалю скасування виступу Кравіц.

Після звернення Kalush Orchestra під загальними афішами на сторінці Sea Dance Festival (наприклад цією та цією) закрили коментарі.

UPD [10.08.2022]

Що відповіли організатори Sea Dance Festival

Організатори Sea Dance Festival в Чорногорії відмовились скасувати виступ російської діджейки Ніни Кравіц на прохання гурту Kalush Orchestra. 

Команда пояснила це тим, що місія фестивалю «сприяти миру, єдності, любові, мультикультуралізму та співпраці», а відміняти виступ артиста тільки через його походження з певної країни «не сприяє поновленню миру, а лише призведе до подальших розколів, ненависті та поглиблення існуючих конфліктів»

«Через неприємне минуле, яке, на жаль, поділяють югославські народи, ми дуже добре знаємо, що приносять війни, і також знаємо, що невинні люди завжди страждають найбільше. Організатори Sea Dance Festival співчувають всім жертвам війни та рішуче засуджують російське вторгнення та страждання, які зараз мають місце в Україні та будь-якій іншій точці світу, але скасування виступу будь-якого артиста виключно через його національність, расу чи релігію суперечить цінностям нашого фестивалю». 

Команда фестивалю уточнила, що «з великим задоволенням» все ж прийме Kalush Orchestra на своїй сцені. Гурт поки не відреагував на офіційну заяву організаторів Sea Dance Festival.

В травні про скасування виступів Ніни Кравіц оголосили мінімум три великих електронних фестивалі — PollerWiesen (Дортмунд), The Crave (Гаага) та Movement (Детройт). Проте, діджейка досі заявлена в лайн-апі, наприклад, угорського фестивалю Sziget — разом з нею в списку артистів зазначені українці Alina PAsh, Krapka;Koma, Ragapop, Luiku, E.Lina, Fo Sho, Kazka, Daria Kolosova та Etapp Kyle, Constantine, DJ MIURA та Postman.

Докладніше про критику Кравіц та її ймовірну пропутніську позицію в травні писав журнал TIME. Видання зазначило, що її мовчання щодо війни в Україні розділило міжнародну електронну сцену. Єдиний коментар Кравіц — лютневе відео в Інстаграмі, на якому вона пише слово «мир».

Якщо одна частина ком’юніті, включно з українською електронною сценою, вимагає від Кравіц публічних коментарів та чіткої позиції, а також закликає до скасування виступів російських артистів в клубах та фестивалях, то друга, навпаки, захищає російську діджейку (деякі музиканти висувають гіпотезу, що публічна позиція чи засудження дій путіна можуть загрожувати безпеці Ніни та ії близьких). 

Тим не менш, незважаючи на усю критику і заклики до бойкоту, вона продовжує мовчати (у тому числі залишивши без відповіді запит TIME), та фігурувати в лайн-апах американських та європейских вечірок і фестивалів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis