Український інститут запустив сайт-базу українського кіно

Український інститут разом з ірландською маркетинговою кінокомпанією usheru запустили сайт з базою українських фільмів. За словами команди, мета проєкту — «познайомити світового глядача з українським кіно»

Сайт працює у форматі пошуковика: в залежності від вашої геолокації, він знаходить, які фільми та де можна переглянути. Платформа надає інформацію з розкладами сеансів у місцевих кінотеатрах, якщо фільм вийшов у обраній країні офлайн, чи надає інформацію про стримінги, на яких стрічку можна переглянути онлайн.

Наразі у переліку є більш ніж 130 країн, а також доступний пошук за назвою конкретного фільму та іменем режисера чи акторів. Серед фільмів на платформі представлене як сучасне українське кіно, наприклад, «Атландида» Валентина Васяновича, «Стоп-Земля» Катерини Горностай та «Додому» Нарімана Алієва, так і класичні стрічки, серед яких «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, «Вавилон ХХ» Івана Миколайчука та чорно-білий німий фільм «Людина з кіноапаратом» 1929 року.

«Війна в Україні завдала шкоди всім сферам українського життя, зокрема й кінематографу. Наша команда хотіла б трохи допомогти, тому ми долучилися до розвитку сайту, аби продемонструвати та просувати українську креативну галузь на світовій арені, — пояснив ідею проєкту співзасновник usheru Олівер Феган. — Дивлячись українські фільми, глядачі усього світу можуть віддати шану українській культурі та підтримати кінопрофесіналів. Перегляд фільмів ще ніколи не був таким змістовним» 

В команді Українського інституту зазначили, що сайт наразі працює в тестовому режимі.

В липні Netflix, спільно з Українською кіноакадемією та європейською грантовою програмою House of Europe, запустив дві ініціативи на підтримку українських кінематографістів. Так вони хочуть допомогти українським творцям, які постраждали або вимущено переїхали через війну, продовжувати свою роботу.

Спільна ініціатива Netflix та Української академії передбачає 48 грантів на розробку сценаріїв, а за умовами програми Netflix та House of Europe українським «творцям усіх рівнів» нададуть сто стипендій по 1000 євро.

Доклалніше про ініціативу ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis