Кері Малліган та Зої Казан знялися у фільмі про початок руху #MeToo. Подивіться перший трейлер

Казан («Клікбейт», «Змова проти Америки») та Малліган («Перспективна дівчина», «Великий Ґетсбі») виконали ролі журналісток The New York Times Меган Туї та Джоді Кантор, які викрили Гарві Вайнштейна та дали старт руху #MeToo. Режисеркою фільму, що називається «Вона сказала» («She Said»), стала Марія Шрадер («Неортодоксальна»)

Розслідування журналісток допомогло засудити продюсера Гарві Вайнштейна, якого визнали винним у двох з пʼяти пунктів звинувачення у сексуальному насильстві та покарали на 23 років тюремного увʼязнення. Усього ж проти нього дали свідчення близько 100 жінок.

Сценарій написала Ребека Ленкевич («Іда», «Колетт») на основі книги Туї та Кантор «She Said», за яку у 2017 вони отримали Пулітцерівську премію.

Премʼєра фільму відбудеться 18 листопада.

Уперше про сексуальні домагання з боку Вайнштейна Туї та Кантор розповіла акторка Ешлі Джадд («Диввергент», «Час убивати») у жовтні 2017 року, коли вийшло розслідування The New York Times. після її зізнання до свідчень приєдналися понад 80 жінок. Серед них актриси Анджеліна Джолі, Гвінет Пелтроу та модель Кара Делевінь.

У травні 2018 року щодо продюсера відкрили справу про сексуальне насильство та зґвалтування двох жінок, а у ході розслідування поліція викрила ще два схожі випадки. Справа Вайнштейна також дала старт руху #MeToo, що висвітлює випадки сексуального харасменту.

11 березня 2020 року суд присяжних міста Нью-Йорк виніс вирок продюсеру, згідно з яким його осудили на 23 роки тюремного увʼязнення. Початково звинувачення просило для нього 29 років увʼязнення, а команда продюсера намагалася скоротити термін до пʼяти років, посилаючись на слабкий стан здоровʼя Вайнштейна.

У лютому 2020 року суд присяжних Нью-Йорка визнав продюсера винним у двох з пʼяти пунктів звинувачення — за примус асистентки Маріам Гейлі до орального сексу та зґвалтування актриси Джессіки Манн в одному з готелів Мангеттену у 2013 році.

За трьома іншими пунктами продюсера виправдали. Одним з них було звинувачення у зґвалтуванні першого ступеня тяжкості, за яке Вайнштейну загрожував довічний строк.

Після оголошення вироку продюсер заявив, що всі його стосунки з жінками будувалися на взаємній згоді та відмовився просити вибачення у тих, хто звинуватив його у насильстві.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis