Locals: апсайкл-streetwear від полтавського бренду Tserkovnij

У рубриці Locals DTF Magazine розповідає про нові та нішеві локальні марки. Цього разу представляємо полтавський бренд Tserkovnij: апсайкл-стрітвір, у якому поєднуються скейт-естетика й робоча уніформа, вільні прямі силуети та утилітарні тканини.


Про бренд

Ідея створити свій бренд спала на думку Саші Церковному 2015 року, коли він навчався в дев’ятому класі й катався на скейті в рідному Миргороді. Роком запуску Tserkovnij вважається 2019-й, коли він продав перші речі.

«Пізнавати всі терни легкої промисловості я почав тільки на першому курсі універу, коли пішов на курси з шиття. А десь за рік-півтора я продав першу річ моєму товаришу — й усе пішло потихеньку. В такому темпі приблизно півтора року я шив на замовлення, щось там вчив та облаштовував майстерню в сусідній кімнаті», — розповідає Церковний.

Одяг бренду можна умовно розділити на дві лінійки: готовий workwear (базовий одяг) і кастомні речі на замовлення. До першої входять шорти, комбінезони, спідниці, сорочки, штани, до іншої — одяг, зроблений за допомогою техніки апсайклінг. Наприклад, анорак та куртка у стилі печворк із клаптиків джинсів Levi’s, кімоно з вінтажних речей і тканин, розписаних вручну.


Про апсайклінг

Церковний каже, що апсайклінг потребує багато зусиль і ресурсів. «Лукавити не буду: апсайкл — історія неекологічна та потребує багато зусиль та ресурсів. Однак, коли розбираєш одяг, відчуваєш, що робиш щось важливе та цінне. Старі речі знову живуть, а могли гнити в когось на дачі. Я люблю апсайкл і хочу приділяти йому більше уваги. Він розширює межі можливостей, фактур, матеріалів. Мені подобається працювати зі старим одягом та розв’язувати питання дизайну поступово, з огляду на те, що маю. А асортимент тканин у магазинах не задовольняє мої бажання».


Про виробництво й матеріали

Саша самостійно відповідає за весь процес створення апсайклінг-речей — від ескізу до пакування, а його дівчина Арина робить фото для бренду та займається Інстаграмом бренду.

Базовий одяг Саша практично повністю відшиває в місцевому цеху-ательє. Але петлі для ґудзиків він робить самостійно, як і пришиває ґудзики: на виробництві для цього немає необхідної техніки.

Матеріали шукає в секонд-хендах і на OLX, іноді — в тканинних стоках, де продаються залишки виробництва в метрових відрізках. Буває, що матеріал приносить сам замовник.

«Люблю більше працювати з натуральними грубими тканинами як-от лляна тканина чи денім. Але плащівка мене не збентежить. Не хотілося б обмежувати себе хоча б тут. Тепер зібралося багато твіду, хочу зробити щось нове для себе».

Про вплив та філософію

У сегменті prêt-à-porter Саша прагне до рівня Syndicate та називає його прикладом гарного усталеного бренду в країні. З іноземних марок, споріднених стилем, виокремлює Universal Works, Engineered Garments і Carhartt WIP. Із сегмента спешелті — італійську студію Menadito через поєднання фактур, тканин і форм. Також його надихає Віктор Дікасов — як «локальний приклад крутого та якісного апсайклінгу». А ще — Junya Watanabe, Visvim, Kapital.

Церковний говорить, що для нього важливі три речі: родина, право працювати й можливість обирати.

«У комбінації ці цінності наділяють мене почуттям особистої свободи та свободи творення. Своїм одягом я хотів би відкинути зайву позолоту й нав’язані лицемірні смисли та транслювати цю ідею».


Де купити

Речі можна замовити онлайн в Інстаграмі, а також офлайн. У Києві вони представлені в «Каштані» на Рейтарській, 9б, в Одесі й Харкові — в Utopia 8. Також до запуску готують сайт tserkovnij.com.

Знаєте гарний український бренд? Розкажіть нам про нього прямо зараз — [email protected].


Следите за DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis