Locals: гендерно нейтральні речі з символічним підтекстом від київського бренду U SO NICE

У рубриці Locals DTF Magazine розповідає про нові та нішеві локальні бренди. Цього разу знайомимо з U SO NICE. Бренд запустився 2021 року і за цей час представив три колекції. Серед найцікавіших айтемів — сукні й топи з тонкого шовку зі складним кроєм, базові футболки з кітчевими елементами, як-от принт «Доброго вечора, ми з України», а також речі, присвячені українській міфології


Про перший лонгслів

«Мода як індустрія мені не дуже цікава, я дивлюся на свою діяльність, як на симбіоз мистецтва та бізнесу, — ділиться з DTF Magazine засновниця U SO NICE Катерина Степаненко. — Колись я була несерйозною мультидисциплінарною мисткинею, але що довше перебувала в режимі офісної роботи дев’ять годин на день п’ять днів на тиждень, то меншою була здатність творити».

Вона постійно замовляла пошиття одягу у кравчині за власними ескізами, проте не думала шити одяг ще комусь. Передумовою створення дизайнів одягу стала закоханість у середньовічні кинджали після відвідування музею Ґіме в Парижі.

Лонгслів MOKSHA

«Я подумала, було б класно надрукувати їх зображення на лонгсліві з екстрадовгими рукавами», — каже Катерина. Вони ввійшли до дебютної колекції U SO NICE.


Про концепцію бренду

Катерина вмістила ідею U SO NICE в два слова: «Ідея свободи».

«У першу чергу це особиста історія про свободу від сучасного офісного поневолення, про свободу стати собою, зокрема йдеться і про гендерно нейтральну складову, — розвиває вона думку. — U SO NICE — дизайнерський проєкт, і це його найсильніша сторона, адже він має особистість, принципи, натхнення, відповідальність, а не графіки сезонів і продажів поза будь-яким контекстом».


Про створення колекцій

До грудня 2022 року U SO NICE були сайд-проєктом Катерини, яким вона займалася «коли не була занадто втомлена основною діяльністю і мала натхнення».

«У грудні 2022 року я звільнилась, потім чотири місяці відпочивала, а тепер, можна сказати, минуло лише три місяці, як я повністю присвячую себе U SO NICE, і це сильний геймченджер».

U SO NICE не виробляє великі партії колекцій, і більшість речей довгий час можна було придбати за передзамовленням. Через попит бренд досі перевипускає деякі позиції з минулих колекцій.


Про команду та виробництво

Майже всі процеси виробництва U SO NICE відбуваються в Києві: бренд співпрацює з місцевим ательє, а друг засновниці допомагає з конструюванням та відшиванням складних виробів. Винятком є тільки в’язані вироби — їх виготовляє майстриня Анна у Львові.

У команді також працює технічний спеціаліст, який займається сайтом, бізнесові та креативні функції поки що здійснює Катерина, але планує розширити команду.


Про вибір матеріалів і тестування виробів

Оскільки бренд не масовий, то Катерина не замовляє гуртом матеріали з-за кордону, а шукає їх самостійно в постачальників італійських матеріалів.

Після відшивання речей вона носить їх сама й після цього помічає та виправляє неочевидні раніше помилки.

«Я надаю перевагу шовку, вовні, найякіснішій бавовні, якщо немає можливості знайти її екологічніші аналоги, тому з тканиною провтики стаються дуже рідко, — каже дизайнерка. — Частіше з кроєм, тому тестувати на собі — мій маст».


Про речі з патріотичним дизайном у колекціях

Катерина зазначає, що такі речі народжуються, тому що вона або цим живе, або про це думає, до того ж у них може бути різна місія: популяризація культури та історії для закордонної аудиторії або благодійність, як у випадку з окремим дропом «Я <3 Україну»: весь профіт передають фонду „Цвіт“» на потреби військових.

«Друга колекція була присвячена українській міфології, яка мені дуже цікава, я хочу, щоб у світі знали про неї».

Наприклад, у колекції є коротка сукня «Русалка» з затяжками, білий роздільний купальник «Мавка», а також мініспідниця з блискітками «Літавець». Назва останнього айтему відсилає до однойменного злого духа, який уособлює метеори та блискавки, а також приходить жінкам в образах їхніх померлих коханих.

Серед інших знакових речей колекції Катерина називає футболку з українською іконою, яку прострелив енкаведешник, і спідницю «Доля» з посланням художниці Ольги Федорової та принтом ворожої крові на подолі.

«Ще я обожнюю кітчеві культурні реалії, тому інтеграція „Доброго вечора, ми з України“ у власному баченні — це про гумор, — каже дизайнерка. — Цитата „Ти знаєш, що ти людина“ зі мною відтоді, як я вперше прочитала цей вірш Симоненка, це щось на нематеріальному рівні». Цей вірш Катерина написала на хустці вручну. 

Ці, а також речі зі складним кроєм із прозорого шовку, ввійшли до третьої колекції, про яку докладніше ми розповідали тут.


Про роботу на міжнародну аудиторію

«З самого початку було ясно, що мене більше розуміють за кордоном, і так і сталося», — каже Катерина.

Перший рік роботи вироби бренду замовляли здебільшого з Океанії, США та Європи.

Топ на одне плече

«Окрім деякої незвичності дизайну, українцям незрозуміло, навіщо віддавати не масмаркетівські кошти за ноунейм-бренд, — пояснює Катерина. — У той час, як за кордоном є тенденція на незалежних дизайнерів».

За її словами навіть гіганти індустрії це розуміють і намагаються мімікрувати під зумерів, як-от Miu Miu: «Але в Україні більшість платоспроможної аудиторії поки ще дивитиметься в бік бежевого гардероба від брендів з великою аудиторією, часто незаконно за європейськими мірками натхненних дизайнами The Row, Khaite тощо».

«Це теж цікаво, але U SO NICE — не формат для цієї аудиторії, — додає вона. — Водночас іноземні партнери самі виходять на нас і пропонують співпрацю».


Про наступну колекцію

Нині U SO NICE працюють над розширенням лінійки мохерових в’язаних речей, виробів з екошкіри та рядом аксесуарів. Нова колекція вийде у вересні і матиме багату кольорову гаму.

Футболка «Я <3 Україну»


Ціни:

Футболка ICON — 1550 грн

Спідниця «Літавець» — 2800 грн

Топ на одне плече — 3600 грн

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis