Музикант Philipp Markovich запустив саунд-проєкт Silence of Sirens. Це записи сирен у різних регіонах України

Silence of Sirens («Мовчання сирен») — це компіляція з 25 записів звуків повітряної тривоги у різних регіонах України, зібрана українським електронним музикантом Philipp Markovich. Всі кошти з продажу збірки та окремих треків на Bandcamp перерахують на підтримку волонтерських ініціатив Repair Together та Musicians Defend Ukraine

У коментарі DTF Magazine Philipp Markovich назвав Silence of Sirens «збіркою звуків, що увірвалися в життя кожного українця 24 лютого і відтоді стали нашим моторошним повсякденням». Звуки сирен записувались самим музикантом та українцями, що погодились допомогти з проєктом, по всій Україні.

«Механічно повторювані сирени, здавалося б, не відрізняються одна від одної. У Краматорську, Ужгороді, Миколаєві чи в Сумах, сигнал тривоги жене всіх без розбору в укриття. Проте кожен з цих записів зроблений за різних умов, будь-яка з цих сирен пережита разюче неподібно до іншої».

За допомогою проєкту музикант хоче показати світу, як наразі «звучить наше жахаюче повсякдення», нагадати про те, що війна в Україні ще триває, а також зібрати кошти на підтримку волонтерських фондів, що підтримують українців.

На сайті проєкту 25 записів представлені у вигляді інтерактивної карти України. Навівши курсор на певний регіон автоматично вмикається записаний там звук сирени.

Створюючи проєкт, Philipp Markovich надихався роботою американського композитора-мінімаліста Джона Кейджа «4′33″». Музикант пояснює, що Silence of Sirens — це «гіпотетична спроба перезаписати твір Кейджа» у сучасних українських реаліях.

Під час виконання композиції «4′33″» оркестр стоїть на сцені протягом більш ніж чотирьох хвилин, не торкаючись інструментів, щоб «кожен слухач міг почути свою унікальну версію тиші». Кейдж вважає, що «тиша не є відсутністю звуку, а є роботою нервової системи людини».

«Маю велику віру та сподівання, що цей проект — разове явище, фіксація надважкого та відповідального моменту в житті України, який дуже скоро має перетворитися з актуального на історичний. Сподіваюсь, якомога швидше цей проект стане згадкою про війну, в якій ми безперечно переможемо», — резюмує Philipp Markovich.

Інші релізи українських електронних музикантів:
Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis