Тейлор Свіфт, Beyoncé та «Барбігеймер» збільшать економіку США на 8,5 млрд доларів

Концерти Тейлор Свіфт та Beyoncé, і прокат «Барбі» Ґрети Ґервіг та «Оппенгеймера» Крістофера Нолана можуть принести економіці США близько 8,5 мільярдів доларів, пише Bloomberg. Це станеться протягом третього кварталу 2023 року 

За підрахунками експертів Bloomberg, майже 50 концертів співачок, що відбудуться або вже відбулися протягом третього кварталу 2023 у США, збільшать ВВП країни на приблизно 5,4 мільярда доларів.

Прокат «Барбі» та «Оппенгеймера» завдяки продажам квитків, попкорну, напоїв і тому подібних товарів, а також закордонному прокату принесе економіці США близько 3,1 мільярда доларів.

У червні 2023 року статистична агенція Швеції (Statistics Sweden) підрахувала, що очікуваний рівень інфляції зріс через приїзд фанатів співачки на виступи у Стокгольмі. У травні він склав 9,7%, а за попередніми прогнозами експертів мав опуститися до 9,4%.

Головний економіст данського банку Danske Bank Майкл Гран пояснював ріст інфляції приїздом понад 80 тисяч фанатів Beyoncé до Стокгольма, що призвело до значного росту цін на розваги, готелі, і загалом житло. Спеціалісти його банку вважали, що ситуація може стабілізуватися щойно в червні ціни повернуться до звичного для шведської столиці рівня.

Утім Danske Bank все одно прогнозував подальший ріст інфляції через нестабільність шведської валюти, крони.

У Стокгольмі Beyoncé 10 та 11 травня дала перші два концерти світового туру Renaissance World Tour, який триватиме до вересня 2023 року й охопить 40 міст. Усього на кожен з виступів на стокгольмській Friends Arena прийшли понад 46 тисяч відвідувачів.

Експерти The Financial Times прогнозували, що в червні на економічну ситуацію у Швеції могли негативно вплинути й три концерти Брюса Спрінгстіна у Гетеборзі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis