Видання РБК-Україна опублікувало документальний фільм «Наш дім палає» про життя цивільних у блокадному Маріуполі в лютому-квітні 2022 року. Автор матеріалу — багатодітний батько з Маріуполя Коля Око (Микола Лазарєв), який знімав на смартфон, що відбувалося з ним та його сімʼєю під час оточення міста російськими військами
На знятих Оком кадрах люди ховають у дворі вбитих сусідів, їдять голубів та відкопують з-під руїн будинків загиблих родичів.
У квітні 2022 року Око з сімʼєю вдалося евакуюватися з оточеного Маріуполя.
Змонтував картину український блогер, автор книжок «Як Україна втрачала Донбас» та «Чорна лихоманка: нелегальний видобуток вугілля на Донбасі» Денис Казанський.
31 серпня кінокомпанія «Артхаус Трафік» випустила в українських кінотеатрах документальний фільм «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова. Він зняв стрічку у перші дні блокади Маріуполя 2022 року.
«20 днів у Маріуполі» розповідає про напад росії на місто 24 лютого 2022 року, бомбардування житлових кварталів та пологового будинку, людей, які жили та працювали в умовах блокади міста та про те, як Чернов разом з колегами — фотографом Євгеном Малолєткою та журналісткою Василісою Степаненко — змогли виїхати з оточеного російськими окупантами міста.
Режисер «20 днів в Маріуполі»: «Ми всі в якомусь сенсі прийняли свою смерть»
Всі кадри Мстислав Чернов зробив протягом 20 днів перебування в Маріуполі. За словами відеографа, він висвітлює воєнні конфлікти вже дев’ять років (Чернов мав досвід знімання в Сирії, Афганістані Нагірному Карабасі, Секторі Газа та Іраку. — Прим. DTF Magazine), проте «цей фільм — особиста історія», бо «це історія спільноти, нашої спільноти, наших людей».
У січні 2023 «20 днів у Маріуполі» відзначили призом глядацьких симпатій на кінофестивалі «Санденс», де і відбулась прем’єра. Фільм брав участь в конкурсній програмі світового документального кіно.