Одеський дизайнер STANISLAV створює сюрреалістичні концепти кросівок Nike, New Balance та Crocs

Станіслав розробляє концепти кросівок з 2020 року: за цей час він переосмислив як впізнавані моделі світових брендів, так і створив концепти нових моделей. Зокрема й черевиків, що могли б увійти до колаборації Balenciaga та United 24. Найпопулярнішим концептом стали кросівки New Balance 200k на базі New Balance 990s — про них написали іноземні снікер-акаунти та профільні медіа, і навіть відреагувала Джулія Фокс. DTF Magazine коротко знайомить з роботами STANISLAV, який, крім цього, також співпрацює з Arca та JAMALA

Першим концептом одесита стали Nike Zero Orca. «Він не базувався на жодній наявній моделі і не планувався як Nike, — розповідає Стас у коментарі DTF Magazine. — Я просто грався з формами і побачив, що чогось бракує, тому додав свуш. За кольорами і формою він нагадав мені кита косатку».

Далі Станіслав створив клоги Crocs з видозміненим силуетом округлої форми, футуристичні кросівки adidas у трьох кольорах, а також черевики з прапором України збоку, присвячені «контрнаступальним діям ЗСУ».

Про ідею останніх він каже: «Я вирішив використати дизайн взуття як інструмент привернути увагу світу до ситуації в Україні. Але не з точки зору жертви. Натомість це точка зору борців за свободу, сміливих і вольових людей!».

Тему російської агресії проти України Станіслав використовує і в назвах моделей. Наприклад, цього року він створив концепт кросівок New Balance 200k, назва відсилає до новини про втрати російської армії в Україні — 200 тисяч.

Модель виконана на базі New Balance 990s, проте має витягнуту форму й гострі краї. І саме ці кросівки стали віральними в соцмережах. «Хайп був шалений, десятки мільйонів переглядів, безліч коментарів, які я спочатку читав, але після 6000 вже забив. Бренди, дизайнери, репери, спортсмени — я комунікував з усіма, навіть з Джулією Фокс. І, звісно, я зловив багато хейту від росіян, але „собаки гавкають — караван іде“».

Він також згадує, що тепер іноземні медіа самостійно знаходять його концепти, хоча раніше він їм писав, «але в 98 % випадків не отримував фідбеку».

Станіслав каже, що зазвичай не він обирає моделі, з якими працювати, а вони його. Проте уточнює, що використовує та працює з уже відомими та зрозумілими широкому загалу моделями. «Так людям легше сприйняти щось нове».

«Коли мої кросівки опублікували на Hypebeast, я зрозумів одну річ: фешен-аудиторія і взагалі люди не готові до чогось незвичного, того, що не бачили раніше. Вони відштовхують це від себе, — пояснює Станіслав. — Але насправді люди хейтять не тебе чи твоє мистецтво. Це просто захисна реакція. Так було, наприклад, коли Yeezy випускали Boost або Foam: спочатку їх критикували, а за рік-два носили в усьому світі».

Кросівки Стаса не існують у фізичному світі, але дизайнер зазначає, що вже займається концептом, який втілюватиме в життя.

Популярність концептів у соцмережах дала своє — йому почали надходити пропозиції, зокрема від українських і світових брендів. Одного разу йому написав Олівер Сайкс з гурту Bring Me the Horizon, у якого є бренд Dropdead. За словами Станіслава, вони «не домовилися по грошах, але, можливо, домовимось у майбутньому».

Проте STANISLAV підписав контракт «з одним всесвітньо відомим брендом взуття», назву якого не має право розголошувати.

STANISLAV — одеський художник і дизайнер, який створює інсталяції, диджитал-артоб’єкти, скульптури. 2021 року він створив для кліпу ARCA Prada/Rakata концепт та дизайн зброї, а також малював графіті та екзоскелет (докладніше про це читайте в нашому матеріалі).

2023 року JAMALA випустила QIRIM, концептуальний альбом кримськотатарської музики, віжуал якого створив STANISLAV.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis