Крик Леоні Бенеш у фільмі «Учительська»

Слухайте подкаст «Нове німецьке кіно». Його гості — ключові німецькі актори та режисери

DTF Magazine, кінокомпанія «Артхаус Трафік» та організація German Films, яка просуває німецький кінематограф у світі, запустили подкаст «Нове німецьке кіно».

У шести епізодах, які виходитимуть раз на місяць, ми знайомитимемо з героями, явищами та феноменами німецького кіно. Зокрема, говоритимемо з акторами, режисерами та іншими представниками кіноспільноти, а також дізнаватимемося, що варто подивитися та за ким стежити. На цій сторінці будуть зібрані всі випуски, які ви зможете як послухати, так і прочитати їхню текстову версію.


Підписуйтеся на подкаст «Нове німецьке кіно» на зручних для вас платформах — Apple PodcastsSpotify, Google Подкасти та SoundCloud — щоб не пропустити новий епізод. І не забувайте ставити оцінки.

Епізод І. w/ Сандра Гюллер


Сандра Гюллер — чи не найбільша зірка європейського кіно нашого часу. Крім нагород Європейської кіноакадемії, вона має призи, здобуті на ключових кінофестивалях світу, і, цілком імовірно, може претендувати на цьогорічний «Оскар» як найкраща акторка. Серед її найвідоміших ролей — «Реквієм» (2026) і «Тоні Ердманн» (2016), а цього року увагу на неї звертають одразу два великі фестивальні хіти — «Анатомія падіння» режисерки Жустін Тріє і «Зона інтересів» режисера Джонатана Глейзера («Опинись у моїй шкірі», «Падіння») та студії А24. Знайомимо з акторкою ближче і говоримо з нею про особливість її персонажа і фільмів, а також про Голлівуд і що з німецького кіно вона радить подивитися.

Епізод ІІ. w/ Ількер Чатак & Леоні Бенеш


У другому епізоді говоримо з режисером «Учительської» Ількером Чатаком і виконавицею головної ролі Леоні Бенеш. Їхня стрічка ввійшла до п’ятірки найкращих фільмів, які змагатимуться за «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм», а 8 лютого виходить в обмежений український прокат.

Це драма про вчительку-ідеалістку з берлінської школи, яка в пошуках правди опиняється в центрі психологічної війни, одна проти всіх. Конфлікт зав’язується, коли завдяки камері з ноутбука їй вдається дізнатися, хто саме краде гроші в учительській. Фільм органічно показує соціальний експеримент у дії, явище, властиве ряду культових німецьких фільмів.

Тож у цьому епізоді згадуємо знакові фільми, які у 2000-х роках подарувала світу Німеччина, а також спілкуємося з творцями «Учительської». А ще просимо порадити українським слухачам кілька німецьких фільмів, які точно не варто пропускати.

Епізод ІІІ. Берлінале-2024, «сірі зони» та час жінок в німецькому кіно


У третьому епізоді подкасту «Нове німецьке кіно» два спеціальні гості. Карло Шатріан, художній керівник одного з найбільших і найвпливовіших кінофестивалів світу — Берлінале, та Сімона Бауман, голова організації German Films, яка відповідає за розвиток і просування німецького кіно у світі.

● Як змінився кіноландшафт Німеччини з початку 90-х і хто його формує?
● Чи цікаво німцям дивитися кіно про минуле?
● Чи було українське кіно в «сірій зоні» та чому його довгий час не показували на світових кінофестивалях, зокрема на Берлінале?
● Як змінюється Берлінський кінофестиваль і як вибирають фільми?
● Чому не кожному фільму визначних режисерів і сучасних класиків місце на кінофестивалях?
● Що відбувається з кінотеатрами і чим це загрожує таким подіям, як Берлінале?
● Чи зможе VR витіснити традиційне кіно та змінити кінофестивальний досвід?

Епізод ІV. Говоримо з лідером Берлінської школи Крістіаном Петцольдом


Гість четвертого епізоду — одна з ключових фігур сучасного німецького кіно та лідер Берлінської школи — Крістіан Петцольда. Серед інших знакових робіт режисера — «Фенікс», «Барбара», «Транзит» та «Ундіна», які здобували головні нагороди на міжнародних кінофестивалях у Берліні, Сан-Себастьяні, Салоніках, а також премії від Німецької асоціації критиків. А 4 квітня в український прокат вийшов його новий фільм — романтична комедія «Полум’яне небо», в історії якої свою роль відіграв візит режисера в Одесу 2017 року (він був головою журі Одеського міжнародного кінофестивалю).

Тож у цьому випуску ми знайомимо з феноменом кінотечії Берлінська школа, а також говоримо з одним із її головних героїв — власне, Крістіаном Петцольдом. Про роботу над «Полум’яним небом», Одесу і натхнення героєм французької «Нової хвилі» Еріком Ромеро, а також про те, чому Крістіан не читає рецензій, який свій фільм ненавидить і як змінився німецький кінематограф з 1990-х.

Епізод V.
Травень

Епізод VI.
Червень

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis