Які українські бренди та митці створили серію колаборацій з MOT. Знайомимо з ними

Частиною «Модуля тимчасовості» — культурного простору в Києві від don’t Take Fake — стане гіфтстор. Там, крім мерчу проєкту, команда представить серію ексклюзивних колаборацій з українськими митцями та брендами одягу, аксесуарів і декору. Кожен дроп переосмислює поняття часу та тимчасовості — ключової теми виставки, яка триватиме в MOT з 10 лютого до 30 квітня. У цьому матеріалі DTF Magazine коротко знайомить з брендами, представленими в гіфтсторі, а також тизерить, що саме варто чекати від їхніх колаборації з «Модулем тимчасовості».

«Ми ретельно обирали партнерів, у якості і цінностях яких ми впевнені, — пояснює команда don’t Take Fake. — Речі, представлені на полицях, створювалися в Україні під час повномасштабної війни, в умовах постійних відключень світла та зупинки підприємств. Для нас це не стільки товари, скільки уособлення витривалості українського бізнесу і фіксація часу у фізичних об’єктах, що доповнюють проєкт».

Весь прибуток з продажу речей у гіфтсторі йде у фонд MOT. По завершенню проєкту, команда передасть усі кошти на відбудову артінституцій і пам’яток, що постраждали внаслідок російської агресії. Докладніше про це — читайте тут.

O(FourFour)


2019 року Віта Ноздрачова заснувала бренд, який тоді спеціалізувався на одязі для водних видів спорту та бігу, і серед популярних айтемів були рашгарди та бодісьюти з компресійного матеріалу. З 2022 року команда випускає повноцінні дропи, експериментуючи з матеріалами та кроєм. Наприклад, це єдиний український бренд, який використовує Yulex — екологічний неопрен, з яким працює Patagonia.

Філософія O(FourFour) найбільш чітко проявляється в терміні сіті-туризм, яким вони описують один зі своїх ключових напрямків: технологічний одяг для активного відпочинку, який можна одягти й на вечірку або прогулянку містом. Принцип команди — робити дизайн, позбавлений часового контексту.

«У нас немає прив’язки до трендів, ми намагаємося робити дизайн, позбавлений часового контексту, і не відносити його до стиленосного періоду, щоб не було зрозуміло, зроблено це 2022, 2001 чи 2030 року. Нам подобається бути вільнішими з широким полем взаємодії. Тому що краса й естетика — це точно не про лише те, що є сьогодні, нам не цікаво працювати на цій території», — розповідає нам в інтерв’ю креативна директорка та графічна дизайнерка бренду Маша Гавриш.

O(FourFour) × MOT: До спеціального дропу ввійде жилет THORI, лонгслів MOTH, балаклава SEER і чохол для ноутбука ORYX.

O(FourFour) : Інтерв’ю на DTF Magazine | Інстаграм | Сайт

Broq


Команда Broq надихається красою недосконалості, плинністю часу і життя, гендерною нейтральністю та природними текстурами. Бренд випускає сережки, кафи, каблучки та прикраси на руки — вони абстрактні та не підлягають чіткому опису. Ба більше, за словами засновниці бренду, Анни Харабуги, немає двох досконало однакових айтемів Broq — кожний виріб обробляється індивідуально і вручну.

«Ми бачимо естетику в еволюції. Не блискучість новизни, а маленькі подряпинки, що наносить історія, роблять айтем (і не тільки) насправді унікальним. Broq — це про силу, що приходить з розумінням і справжнім усвідомленням невизначеності й постійних змін, — пояснює Аня нам концепцію свого бренду. — Broq не диктує ніяких правил. Він просто тут, у прямому контакті з тобою, нагадуючи про цю свободу. Broq — підтримка, Broq — екзоскелет».

Капсула Broq × MOT — це абсолютно нова каблучка та браслет на кисть.

Broq : Інтерв’ю на DTF Magazine | Інстаграм | Сайт

m0d44


Київський бренд з акцентом на future-ворквер, створений графічним дизайнером та ілюстратором Антоном Або та Оксаною Рисованою. Ще на старті проєкту 2019 року в інтерв’ю DTF Magazine Антон пояснював концепцію: «Нам цікаво спостерігати за тим, як змінюються професії, змінюється світ. Деякі професії стають мультидисциплінарними, а якісь зовсім зникають. Ми намагаємося переосмислити цей процес і не без іронії».

Назва m0d44 — поєднання двох понять: скорочення від слова module, частини якоїсь системи і відсилання до технічної естетики, що близька бренду, а 044 — це телефонний код Києва. Команда багато працює з переробленими та екологічними матеріалами: органічною бавовною, переробленими поліестером Polartec і нейлоном Econyl, а також рефлективними матеріалами.

«Одяг не може вирішити багатьох проблем, але водночас через одяг можна транслювати певні ідеї», — переконані в m0d44.

Спеціально для MOT бренд розробив футболки, худі та кепки.

m0d44 : Інстаграм | Сайт

pilsok


Бренд рюкзаків, сумок та аксесуарів заснував Дмитро Ісаєнко 2007 року. Він пояснює ідею бренду так: «pilsok — це про простоту, дружбу та допомогу, але ніяк не про фешен».

Найбільш знаковою моделлю став рюкзак-ролтоп з верхом, що скручується.

Бренд також часто експериментує з переробленими матеріалами: торік pilsok випустив рюкзаки з перероблених автомобільних подушок безпеки. Усі рюкзаки та сумки, разом з фурнітурою, виробляють у власній майстерні в Києві.

У колаборації з MOT pilsok представить модель sacoche air bag у новій інтерпретації, а згодом — одну з моделей рюкзака.

pilsok : Інстаграм | Сайт

Woolkrafts


Український бренд пледів робить ставку на довговічні матеріали, зокрема поєднуючи вовну чи бавовну з акрилом, щоб досягти ще більшої міцності. Серед дизайнів пледів можна побачити геометричні принти, ілюстрації, а також мінімалістичні поєднання в яскравих і нейтральних кольорах.

Окремої уваги заслуговують лімітовані пледи з роботами українських митців. Так, 2021 року don’t Take Fake спільно з Woolkrafts випустили серію пледів з роботами Володимира Waone Манжоса, Артема Прута та Олександра Гребенюка.

2023 року, продовжуючи спільну історію артколаборацій, don’t Take Fake та Woolkrafts об’єдналися з українським ілюстратором Сергієм Майдуковим. Його роботи можна побачити в найавторитетніших виданнях світу, зокрема в The New Yorker, The New York Times чи The Washington Post, або в сольній книжці, присвячений Києву.

Проте вже в лютому можна буде придбати плед Woolkrafts з новим малюнком Сергія, створеним спеціально для «Модуля тимчасовості», а також друкований принт роботи.

Woolkrafts : Інстаграм | Сайт

Sabi


Бренд, що випускає предмети побуту. Для першої колекції дизайнерка й засновниця Sabi Сабіна Любченко створила свічки з бджолиного воску, що зібрали українські бджолярі.

І хоча воскові свічки згорають швидше за парафінові, проте плавляться яскравіше, утворюючи кольорові абстракції та скульптури, які прикрашають інтер’єр. В інстаграмі Sabi розповідають, що для яскравих кольорів, додають «секретну пропорцію фарбників, щоб кольори свічок були насиченими та приємними». Свічки можна купити сетами з 4 та 12 штук, що поєднуються в різні палітри.

Sabi спеціально для MOT розробили сет на 4 свічки з нових унікальних кольорів.

Sabi : Інстаграм | Сайт

Sestry Feldman


Мішель і Ніколь Фельдман — стритарт-художниці, численні роботи яких можна зустріти на вулицях Києва, Одеси, Дніпра, Берліна та Барселони. Сестри Фельдман робили вітражі та розписували стіну артцентру Closer до фестивалю Strichka, створювали мурали для Brave! Factory Festival. 2021 року презентували п’ятисерійний анімаційний серіал «YoYo. Мультфільм про майбутнє», а протягом 2022-го продовжували малювати на вулицях Києва (одними з найвпізнаваніших персонажів стали козаки), а також створили роботу в межах нашого благодійного проєкту артсноубордів. Тепер художниці працюють не лише з полотнами, глиною, а й займаються візуальним дизайном мерчу.

Сестри зізнаються: кінострічка «Дім» (Home, 2009) Яна Артюс-Бертмана надихнула їх зайнятися стритартом, а фільми Алехандро Ходоровського — створити карти таро: і як стритарт-проєкт, так і у форматі трьох фізичних колод, дві з яких присвячено Україні. Останні випустили в колаборації з ORNER — їх можна буде купити в MOT.

У колаборації з «Модулем тимчасовості» художниці створили нову серію робіт для кубика Рубіка.

Sestry Feldman : Інстаграм | Сайт

Eye Sea Art


Майстерня та школа кераміки, в якій проводять заняття з кераміки та академічної скульптури, як для новачків, так і для досвідчених художників і дизайнерів.

Eye Sea Art часто співпрацюють з митцями: наприклад, 2021 року створили благодійну серію Eye Sea Skulls, продовживши роботу над нею і під час війни. Порцелянові черепи у своїй стилістиці розмалювали Володимир WaOne Манжос, Bob Basset, Роман Михайлов, Mycola, Таша Левицька, Олександр Притула.

«Ще рік тому здавалося, що суспільству не вистачало певного Memento Mori. На сьогодні нагадувань про смерть трагічно забагато. Але продовжили роботу над цією серією і тепер, під час війни», — пояснює ідею засновниця Ксенія Гладушевська.

Також майстерня організовує виставки: на одному з останніх проєктів представили скетчбуки та ескізи українських художників, серед яких були Олександр Гребенюк, Кіот, Metazoa, Єва Кафідова, Олег Семак, Таня Якунова та інші.

Eye Sea Art : Інстаграм | Сайт

Роман Кіріліч


Київський художник, засновник проєкту Light White Decor, працює з гіпсом: випускає кашпо-баскетбольні м’ячі, пляшки Coca-Cola, бургери та інші поп-культурні символи. Особливе місце серед його робіт займають гіпсові скульптури знакових моделей кросівок: Nike Air Force та Huarache, adidas Superstar, Yeezy Boost 350. Також Кіріліч виготовив 50 гіпсових конусів — нагороди першої премії DTF Magazine «Люди і проєкти Києва», яку ми вручали тим, хто визначає сучасний Київ.

Чому саме гіпс? Рома каже, що причина, зокрема, в його екологічності. Інша причина — естетика простоти: «Всі вироби, які я створюю, існують в реальності: та ж пляшка Coca-Cola, м’яч, кросівки… Дарт Вейдер, в принципі, теж існує. Я залишаю тільки естетику, тільки форму. Я створюю їх у білому кольорі: саме так ти (за допомогою світла) можеш максимально відчути об’єм та роздивитися всі деталі».

Для MOT Кіріліч створить гіпсові копії контейнерів, із яких побудована конструкція. Кожну з них можна буде розмалювати маркерами.

Роман Кіріліч : Інстаграм | Сайт | Інтерв’ю на DTF Magazine

Montana Cans x MOT х «Струм»


Історія німецького бренду графіті-фарби Montana Cans почалась у 1995 році: з невеликого магазину в гаражі він виріс у глобальну мережу, із представництвами у більш ніж 60 країнах світу, включно з Україною. Montana Cans співпрацює як із художниками, так і з брендами: з берлінським технологічним брендом ACRONYM вони розробили новий відтінок фарби, а для Reebok створили новий принт для кросівок, подібний до плям фарби.

В Україні Montana Cans є багаторічним другом та партнером don’t Take Fake — саме фарбами Montana створювалися роботи в арт-зоні фестивалю. Спецільно для МОТ команди об’єдналися з ще одним ком’юніті — київською тату-студією «Струм».

Результатом потрійної колаборації стануть два пеки, до кожного з яких входять балони аерозольних графіті-фарб Montana Black та трафарети, розроблені тату-художниками «Струму».


Що таке MOТ?

«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, збудованій з 27 контейнерів-модулів, протягом трьох місяців відбуватиметься виставка за участі 28 художників з 10 країн та серія спеціальних подій. У такий спосіб команда хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. DTF Magazine представляє серію публікацій, у якій розповідатиме історію проєкту та знайомитиме з його учасниками.
Дізнатись ще більше

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis